O casă veche din Abrud va fi strămutată la Muzeul Astra din Sibiu. Primăria lucrează la obținerea documentației

O casă veche din Abrud, aflată în stare proastă de conservare, va fi strămutată la Complexul National Muzeal Astra din Sibiu. Anunțul a fost făcut de reprezentanții primăriei.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Urmăriți Romania24.ro și pe Google News

Dacă ți-a plăcut articolul:

EVENIMENT

FOTO. Trupa clujeană Hara, FINALISTĂ la prestigiosul concurs muzical din SUA – InterContinental Music Awards 2024

Publicat

Trupa Hara a reușit să convingă juriul de la InterContinental Music Awards Competition 2024 și a ajuns până în finala concursului cu trei piese, care sunt înscrise la categoriile Britpop, respectiv European Folk. Este singura formație din România calificată în finală care reprezintă țara noastră cu 3 piese.

„Hara este singura reprezentantă a României în finala concursului internațional din acest an, competiție care are participanți din țări precum…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Publicat

EVENIMENT

Șofer cu alcoolemie uriașă, reținut de polițiștii clujeni. A fost implicat într-un eveniment rurier pe strada Traian Vuia

Publicat

Polițiștii Biroului Rutier Cluj-Napoca au dispus, marți, măsura reținerii pentru 24 de ore față de un bărbat de 45 de ani, din județul Bistrița-Năsăud, după ce a fost implicat într-un eveniment rutier, aflându-se sub influența alcoolului.

Evenimentul s-a produs în data 1 iulie a.c., în jurul orei 23.15, pe strada Traian Vuia, din municipiul Cluj-Napoca.

”Din primele verificări efectuate la fața locului, polițiștii au constatat că în evenimentul rutier…

EVENIMENT

FOTO. România pleacă acasă de la Euro2024. Pierde meciul cu Olanda, scor 3 la 0

Publicat

Echipa de fotbal a României părăsește Euro2024 în faza optimilor după ce a pierdut, marți, meciul cu Olanda cu scorul de 3-0.

Primul gol a fost marcat în prima repriză în minutul 20 de Gakpo, acesta marcând și în repriza a doya, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Al doilea gol a fost marcat de Malen în minutul 83, și tot el a marcat în prelungiri.

Meciul a avut loc pe Allianz Arena din Munchen.