Connect with us

EVENIMENT

O clădire s-a prăbușit peste liniile de tramvai, în București

Publicat

Fațada unei clădiri din Capitală s-a prăbușit peste liniile de tramvai, în timpul unei demolări controlate. Un excavator a atins cu brațul firele de contact ale tramvaielor, rupându-le.

Polițiștii de la Secția 18 au fost sesizați miercuri dimineața prin apel 112 că pe Șoseaua Progresului sector 5, pe parcursul unei demolări controlate, o porțiune din fațada clădirii a căzut pe trotuar.

„Cu ocazia intervenției s-a stabilit că imobilul supus demolării este situat pe str. T Vladimirescu, existând autorizație de demolare. De asemenea, s-a stabilit că pe timpul demolării, un excavator a atins cu brațul firele de contact ale tramvaielor, rupându-le , astfel fiind blocată circulația tramvaielor”, potrivit Poliției Capitalei.

Conform polițiștilor, nu a fost rănită nicio persoană.

„În cauză, Secția 18 Poliție s-a sesizat, din oficiu, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere din culpă”, precizează Poliția Capitalei. MEDIAFAX

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

TOP SECRET: SUA a eliminat România din programul de vize și din motive POLITICE

Publicat

steag america sua e1651931964299.jpg

Un document intern al Consiliului Național de Securitate (NSC) al SUA, obținut recent de jurnalistul Daniel Lippman, dezvăluie că decizia administrației Trump de a elimina România din Programul Visa Waiver a fost influențată nu doar de motive de securitate a frontierelor.

Decizia a fost influențată și de preocupări legate de respectarea normelor democratice, scrie Politico.

Memorandumul reuniunii comitetului de coordonare a politicilor NSC din 14 martie indică faptul…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Percheziții derulate de Poliția Alba în Argeș: doi tineri au oferit spre vânzare online, ilegal, materiale pentru Bacalaureat

Publicat

percheziții derulate de poliția alba în argeș: doi tineri au

Polițiștii din Alba au făcut percheziții în Pitești (Argeș), la domiciliile unor tineri care ar fi oferit spre vânzare online, ilegal, materiale pentru examenul de Bacalaureat. Cei doi sunt cercetați pentru distrbuire de mărfuri pirat.

Potrivit IPJ Alba, joi, 15 mai , polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Alba, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, au efectuat două percheziții domiciliare, pe raza municipiului Pitești,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Scădere a numărului de tranzacții imobiliare în aprilie. Alba, pe locul 2 în topul județelor cu cele mai puține imobile vândute

Publicat

scădere a numărului de tranzacții imobiliare în aprilie. alba, pe

Scădere a numărului de tranzacții imobiliare în aprilie. Datele oficiale ale Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară (ANCPI) relevă o reducere considerabilă a numărului de tranzacții imobiliare în luna aprilie 2025 comparativ cu luna anterioară. Incertitudinile economice și apropierea alegerilor prezidențiale se numără printre factori care au influențat această tendință negativă pe piața imobiliară din România.

Județul Alba se află pe locul al doilea…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Spot-ul festivalului de film TIFF. Cum va arăta Clujul peste 25 de ani

Publicat

tiff spot e1747380563971.png

Într-un context în care ceea ce în secolul trecut părea de domeniul fantasticului este astăzi (din ce în ce mai aproape de) realitate, Festivalul Internațional de Film Transilvania (TIFF), care va avea loc în perioada 13 – 22 iunie la Cluj-Napoca, nu doar că propune o retrospectivă trasă la temă, ci îndrăznește și să imagineze un viitor dominat de tehnologie.

Progresele în materie și erupția Inteligenței Artificiale în absolut toate domeniile au, cu…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe