Connect with us

EVENIMENT

O femeie s-a aruncat de la etajul 4 al unui bloc din Brăila, sub privirile polițiștilor

Publicat

accident pe o stradă din mediaș. o femeie a fost

Incident șocant în Brăila. O femeie s-a aruncat de la etajul patru al unui bloc unde locuia, chiar sub privirile polițiștilor. Aceștia sosiseră la fașa locului în urma unui apel la 112.

UPDATE: Femeia a fost transportată la spital. La scurt timp, aceasta a decedat.

UPDATE: O femeie s-a aruncat de la etajul 4 al unui bloc din Brăila. Precizările pompierilor

„Referitor la evenimentul care s-a produs vineri, în municipiul Brăila, ISU a deplasat la fața locului o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime, o autospecială de descarcerare, o saltea pneumatică de salvare de la înălțime și o ambulanță SMURD.

În ceea ce privește salteaua pneumatică, utilizarea acestor perne pneumatice în misiunile de salvare ale pompierilor se recomandă doar ca soluție excepțională, în cazul în care toate celelalte modalități de intervenție nu sunt viabile. Menționăm faptul că aceasta nu a putut fi instalată deoarece la nivelul solului, deasupra ferestrei unde se afla persoana, există o construcție (balcon), vegetație înaltă și un gard metalic.

În plus, așa cum am menționat anterior, la locul intervenției a fost alocată și o autoscară de salvare de la înălțime. Cu toate acestea, persoana a refuzat să coopereze”, a precizat reprezentantul ISU Brăila.

Potrivit IPJ Brăila, vineri, 24 martie, în jurul orei 11:25, polițiștii au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că o femeie în vârstă de 72 de ani amenință că se va arunca de la etajul 4 al apartamentului în care locuiește.

Incidentul a avut loc pe Calea Galați din municipiu.

La fața locului au ajuns polițiștii, un negociator din cadrul I.P.J. Brăila, sprijiniți de pompierii din cadrul I.S.U Brăila cu o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD.

La scurt timp, femeia, în vârstă de 72 de ani, din Brăila, s-a aruncat de la geam.

”În aceste momente îi sunt acordate îngrijiri medicale de specialitate”, au precizat reprezentanții IPJ Brăila.

Femeia a fost transportată la spital, unde în ciuda eforturilor depuse de medici, a decedat.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

U Cluj se apropie de play-off. A învins Farul cu 1-0

Publicat

u cluj farul 1.jpg






U Cluj a primit duminică vizita echipei FC Farul Constanța, în etapa a 21-a din Superligă, ultima rundă din acest an.

U Cluj a câștigat partida și are o șansă la play-off.

U Cluj câștigă partida cu Farul.

Echipele de start

U Cluj: Lefter – Mikanovic, Cisse, I. Cristea, Chipciu – Bic, Murgia, Fabry – Macalou, Lukic – El Sawy
Rezerve: I. Chirilă – Chinteș, Van der Werff, Toșca, M. Silva,...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Accident pe strada 1 Mai din Dej. Tânără rănită după coliziunea dintre un autoturism și un autotren

Publicat

acfcident dej2.jpg






Pompierii din cadrul Detașamentului Dej au intervenit, marți, la un accident rutier produs pe strada 1 Mai din municipiu, unde un autoturism a intrat în coliziune cu un autotren.

Impactul a dus șirănirea unei persoane și la avarierea unui stâlp de iluminat public.

Tânără transportată la spital

În urma accidentului, o tânără în vârstă de aproximativ 20 de ani a fost preluată de echipajele medicale și...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

De pe scenă, direct în sprijinul animalelor. Cimpoiul lui Andrei Oltean, solistul trupei E-AN-NA, vândut cu 5.500 de lei

Publicat

andrei oltean concert.jpg






Cimpoiul cu o puternică valoare sentimentală al lui Andrei Oltean, solistul și multi-instrumentistul trupei E-AN-NA, a fost vândut cu 5.500 de lei în cadrul unei licitații caritabile organizate la concertul aniversar de 10 ani al trupei, desfășurat pe 18 decembrie, la Arenele Romane din București.

Instrumentul, primit de artist la vârsta de 16 ani și folosit timp de peste un deceniu în turnee și concerte din...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. „Am fost împușcată la Revoluția de la Cluj. Aveam 17 ani”. Mărturia Cristinei Popa, care era la Fabrica de Bere

Publicat

cristina popa revolutionari2.jpg






Cristina Popa a fost împușcată în picior în 21 decembrie 1989, când clujenii au ieșit în stradă pentru libertate. O libertate pentru care a curs sânge, inclusiv al Cristinei, care avea doar 17 ani.

Revoluția română începuse deja la Timișoara, dar nimeni nu credea că și la Cluj se va întâmpla ce s-a întâmplat acolo.

„Aveam 17 ani, eram elevă în clasa a XII-a”

Cristina Popa este președinta...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe