Connect with us

EVENIMENT

O mașină scăpată de sub control pe DN 14, în județul Sibiu, s-a izbit de un cap de pod. Trei persoane au fost rănite

Publicat

ambulanta suceava1

Un accident rutier s-a petrecut duminică dimineața, DN 14, km. 58, în afara localitatii Brateiu, în județul Sibiu. Șoferul unui autoturism a pierdut controlul asupra directiei de mers și s-a izbit cu mașina de un cap de pod. În urma impactului trei persoane au fost rănite.

Potrivit IPJ Sibiu, un tânăr de 20 de ani în timp ce conducea o mașină pe DN 14, spre Medias, într-o curba la stânga  derapeaza, loveste parapetul unui pod și apoi un cap de pod.

Cei trei ocupanti primesc ingrijiri medicale si vor fi transportati la spital. Conducator auto, bărbat, 20 de ani, pasageri o tânără în vârstă de 19 ani și un bărbat în vârstă de 50 de ani, toti din jududețul Nemț. Au fost transportate la CPU Mediaș de către echipajul SMURD.

Politistii rutieri desfasoara cercetari in vederea stabilirii cauzei producerii acestui autoaccident.

Traficul este îngreunat.

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Vremea în Alba în Ajun și de Crăciun. Prognoza meteo pentru săptămâna 22 - 28 decembrie

Publicat

vremea în alba în ajun și de crăciun. prognoza meteo

Vremea în Alba în Ajun și de Crăciun. Prognoza meteo pentru săptămâna 22 - 28 decembrie. În intervalul 22–28 decembrie, vremea în județul Alba va fi în general rece, cu temperaturi potrivite pentru data din calendar.

La începutul săptămânii, valorile termice se vor situa în jurul mediilor normale, cu cerul predominant noros, dar și perioade scurte de înseninare. Temperaturile maxime vor fi cuprinse, în general, între 3 și 6 grade Celsius. Minimele vor coborî frecvent sub...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Locuitorii din Mărișel, fără apă mai multe săptămâni. Mai multe haine au fost îndesate în conductă

Publicat

conducta apa marisel 2.jpg






Un incident grav a afectat alimentarea cu apă potabilă din comuna Mărișel, unde persoane necunoscute au introdus intenționat haine în conducta de aducțiune a apei.

După săptămâni de muncă și verificări, problema a fost identificată complet, iar rețeaua a fost realimentată începând de duminică dimineața, a anunțar primarul.

Haine îndesate în conductă, debitul de apă aproape blocat

Primarul comunei...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO-VIDEO: Protest pentru reforma justiției, la Alba Iulia. Mai mulți cetățeni au ieșit în fața Prefecturii

Publicat

foto video: protest pentru reforma justiției, la alba iulia. mai mulți

Un protest pentru reforma justiției are loc duminică, de la ora 17:00, la Alba Iulia. Mai mulți cetățeni au venit în fața Prefecturii pentru a susține o justiție independentă. 

Oamenii au afișat pancarte cu mesajele: „Justiție nu obediență”, „Justiția aparține poporului”, „Vrem judecători independenți”, „Fără politică în justiție”, „Legea e pentru toți”, „Democrația nu se negociază”, „Poți să furi în România / Se rezolvă, sună Lia”.

YouTube videoYouTube video

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Stadiul lucrărilor pe Autostrada A1 Lugoj-Deva, secțiunea Margina-Holdea. Se lucrează inclusiv în 31 decembrie și 2-3 ianuarie

Publicat

stadiul lucrărilor pe autostrada a1 lugoj deva, secțiunea margina holdea. se lucrează

Stadiul lucrărilor pe tronsonul Margina - Holdea de pe Autostrada A1 Lugoj - Deva a ajuns la aproape 50%, la finalul anului 2025. Constructorii vor lucra inclusiv în zilele de 31 decembrie și 2 - 3 ianuarie, anunță Direcția Regională Drumuri și Poduri (DRDP) Timișoara.

Lotul de 9 km între Margina și Holdea va permite circulația completă pe autostradă, de la Boița (județul Sibiu) - Sebeș (județul Alba) la Nădlac II.

Bucata de autostradă Margina-Holdea, în lungime de 9,13...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe