Connect with us

EVENIMENT

O moldoveancă a încercat să ajungă la iubitul ei din Franța folosind un certificat de căsătorie fals

Publicat

O tânără din Republica Moldova a încercat să ajungă la iubitul ei din Franța utilizând un certificat de căsătorie fals. Ea a fost verificată de polițiștii de frontieră din Galați care au descoperit că documentul este falsificat. Tânăra nu va mai ajunge la iubitul ei.

Certificatul de căsătorie fals a fost descoperit la controlul de frontieră efectuat la Punctul de Trecere a Frontierei Galați-rutier. Incidentul s-a produs în noaptea de joi spre vineri, în momentul în care la frontieră a ajuns un autocar care venea din Republica Moldova și se îndrepta către Franța.

La controlul de frontieră, femeia de 30 de ani a arătat pe lângă documentele de identitate şi un certificat de căsătorie cu un cetățean român, pentru a justifica scopul călătoriei în tranzit prin România.

Având suspiciuni cu privire la autenticitatea certificatului de căsătorie, polițiștii au făcut verificări suplimentare şi au constatat că este fals.

Tânăra le-a spus că intenționa să ajungă în Franța, la prietenul ei și că tot acesta i-a procurat certificatul de căsătorie fals.

În cauză, poliţiştii de frontieră efectuează cercetări într-un dosar de fals material în înscrisuri oficiale și uz de fals.

sursa: mediafax.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO. Mașină „șifonată” după o simplă tamponare. Accident spectaculos pe strada Oașului

Publicat

accident strada oasului sursa info trafic cluj napoca.jpg






O tamponare între două mașini a avut loc marți la capătul străzii Oașului, la intersecția cu strada Valea Chintăului.

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Cluj, incidentul nu s-a soldat cu victime.

Deși nimeni nu a avut nevoie de îngrijiri medicale, una dintre mașini a fost grav avariată, iar imaginile de la fața locului arată un vehicul serios șifonat.

ISU Cluj a intervenit...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Decembrie, luna odihnei plătite. Președintele CJ Cluj, Alin Tișe, mesaj dur către bugetari

Publicat

alin tise contraste.jpg






România a încheiat anul trecut într-o aparentă „hibernare administrativă”, iar președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, a comentat ironic fenomenul într-un pamflet publicat recent.

Acesta descrie ultima lună a anului drept un „experiment național” în care statul ia vacanță, lăsând impresia că viața administrativă poate supraviețui și fără ședințe și hârtii.

„Nu a nins...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ilie Bolojan, ministru interimar al Educației și Cercetării, după demisia lui Daniel David

Publicat

guvernul bolojan.jpg






Guvernul a anunțat marți seara că premierul Ilie Bolojan va prelua interimatul la Ministerul Educației și Cercetării, după demisia lui Daniel David, survenită înainte de sărbătorile de Crăciun.

Decizia vine într-un context tensionat, marcat de nemulțumiri legate de bugetul alocat educației și cercetării, în special de reducerea fondurilor destinate universităților, potrivit MediaFax.

Propunerea de...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Dacia va lansa un nou model electric, vândut în paralel cu Spring. Cât va costa noua mașină

Publicat

dacia va lansa un nou model electric, vândut în paralel

Dacia va lansa un nou model electric, vândut în paralel cu Spring. Dacia își intensifică planurile de dezvoltare în 2026, cu o strategie duală pe segmentul electric.

Potrivit informațiilor publicate de Autocar.co.uk, producătorul auto va menține în ofertă actualul Dacia Sprig și va introduce un nou model urban electric. De asemenea, producătorul pregătește lansarea unui autoturism compact din clasa C, care va fi fabricat în România. 

Dacia va lansa un nou model electric,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe