Connect with us

ACTUALITATE

O persoană rănită şi patru maşini avariate, în urma unui accident rutier în Mehedinţi

Publicat

O persoană a fost rănită şi patru maşini au fost avariate, în urma unui accident produs vineri pe un bulevard din Drobeta Turnu Severin.

„Un tânăr de 23 ani, din Drobeta Turnu Severin, a condus un autoturism pe Bulevardul Carol I, iar în dreptul Palatului Culturii ‘Theodor Costescu’, din cauza altor preocupări în timpul mersului, a pătruns pe sensul opus de mers şi a intrat în coliziune cu un alt autovehicul condus de o femeie de 31 ani, din municipiu. Ambele autoturisme au ricoşat în alte două maşini, staţionate, avariindu-le”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Caraş-Severin, comisar şef de poliţie Nicolae Lohon.

Din accident a rezultat rănirea femeii care a fost transportată la Spitalul Judeţean de Urgenţă Drobeta Turnu-Severin.

Potrivit cms. şef Nicolae Lohon, niciun conducător auto nu a consumat alcool. În cauză a fost întocmit un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

„S-a furat poarta!” Tradiția românească care a făcut ravagii noaptea trecută în multe comune din Botoșani

Publicat

„s a furat poarta!” tradiția românească care a făcut ravagii noaptea

Publicitate

Noaptea trecută, mai multe comune din județele din nordul și centrul țării au fost „vizitate” de tineri puși pe șotii, care au ținut în viață una dintre cele mai vechi tradiții românești: furatul porților. Odată cu seara de Sfântul Andrei și începutul iernii, obiceiul a revenit în forță, iar oamenii s-au trezit dimineața fără poarta din fața casei.

În unele localități, proprietarii au reacționat pe rețelele sociale, cerându-le…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Acțiuni ample ale polițiștilor din Botoșani și Dorohoi: Peste 80 de sancțiuni, permise reținute și controale pe viteză

Publicat

acțiuni ample ale polițiștilor din botoșani și dorohoi: peste 80

Publicitate

Polițiștii din Botoșani și Dorohoi au desfășurat, în perioada 28-29 noiembrie 2025, două acțiuni de amploare pentru prevenirea infracțiunilor stradale și pentru creșterea siguranței rutiere în contextul minivacanței de 1 Decembrie. Zeci de echipaje au fost mobilizate atât în municipiul Dorohoi, cât și pe drumurile cu risc ridicat din județele Botoșani.

În Dorohoi, polițiștii de la municipiu, sprijiniți de secțiile rurale Mihăileni,…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Acțiune amplă în județul Botoșani pentru combaterea furturilor de animale vii

Publicat

acțiune amplă în județul botoșani pentru combaterea furturilor de animale

Publicitate

Polițiștii din cadrul Serviciului de Ordine Publică Botoșani, sprijiniți de subunități de profil și de jandarmi, au anunțat astăzi că au desfășurat pe data de 28 noiembrie 2025 o amplă acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor de animale vii.

Verificările s-au concentrat atât pe legalitatea transportului și sacrificării acestora, cât și pe modul de comercializare, având în vedere că astfel de fapte generează frecvent pagube…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Aeroportul Suceava instalează sistemul ILS CAT III, care va permite aterizări în condiții de ceață. Zboruri întârziate și anulate în ultimele 48 de ore

Publicat

aeroportul suceava instalează sistemul ils cat iii, care va permite

Publicitate

Aeroportul „Ștefan cel Mare” Suceava se pregătește să intre într-o nouă etapă de modernizare care va crește semnificativ siguranța zborurilor în condiții de vizibilitate redusă. Lucrările pentru instalarea sistemului de aterizare instrumental de categorie superioară, ILS CAT III, sunt în desfășurare, iar zborul de calibrare este programat în perioada 15–17 decembrie.

Noul sistem va permite aeronavelor să aterizeze chiar și atunci când…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe