Connect with us

EVENIMENT

O postare pe internet, motivul pentru care băiatul din Cugir a fost bătut de către un grup de tineri

Publicat

YouTube video

O postare pe internet ar fi motivul pentru care minorul din Cugir a fost trântit la pământ, bătut și înjurat de către un grup de tineri. Cei patru minori implicați fiind audiați, în prezența părinților, de către oamenii legii. A fost deschis dosar penal pentru lovire și alte violențe, informează ziarul AlbA24.ro

Potrivit reprezentanților IPJ Alba, în dosarul penal deschis pentru infracțiunea de loviri sau alte violențe, anchetatorii au solicitat și o evaluare comportamentală a celor implicați.

Reprezentanții IPJ Alba au declarat miercuri, 10 iulie, că atât agresorii, cât și victima au fost audiați, în prezența părinților. În astfel de cazuri, pedeapsa este între trei luni și doi ani de închisoare sau amendă.

Reamintim că marți seara, pe site-ul de socializare Facebook, mama minorului bătut de grupul de tineri a făcut public video-ul cu agresiunea.

În imagini se poate observa cum un grup de tineri îl lovesc pe copilașul lipsit de apărare. Mai mult, cele mai multe lovituri sunt aplicate de către o fată care facea parte din grup, în timp ce altă minoră filmează cu telefonul toată scena.

Mama copilului bătut a declarat pentru Alba24, că imediat după ce a primit videoclipul a făcut o plângere la poliție și a apelat la Institutul Medico Legal. Aceasta a mai declarat că instituțiile statului trebuie să își facă datoria. Momentan femeia se află în stare de șoc.

CITEȘTE ȘI: VIDEO: Violență extremă la Cugir. Băiețel bătut cu sălbăticie de alți copii. Poliția a deschis un dosar penal

”Sunt ore bune de când am primit acest video și încă nu am avut și probabil nu voi avea vreodată puterea sa îl privesc… Este vorba despre fiul meu R., care aseară a fost agresat, umilit și lovit cu sălbăticie de către acești… Off, oare cum aș putea sa ii numesc? Am reflectat îndelung și dupa ce am acționat dpdv legal am decis să îl postez… S-a întâmplat în Cugir, aseară în jurul orei 21….” a scris pe Facebook, mama copilului bătut.

Sursa: Alba24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Achiziții de lux la Primăria Dej în 2025. Măturoi de bambus de aproape 3200 de lei și bănci de plastic la 2000 de lei bucata

Publicat

zona centrala primaria municipiului dej.png






Guvernul Bolojan a decis ca în 2025 cuvântul de ordine în administrația locală să fie austeritatea, dar pentru unii primari cumpătarea este o vorbă goală, mai ales când vine vorba de cheltuirea banului public.

Un exemplu în acest sens îl reprezintă Primăria Dej condusă de primarul Costan Morar care este, culmea, membru PNL și care ignoră dispozițiile premierului liberal Ilie Bolojan.

Astfel, Primăria Dej...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Modificări fiscale de la 1 ianuarie 2026: Toate măsurile pentru persoane fizice și firme, care intră în vigoare de anul viitor

Publicat

decizie ccr: legea prin care cresc taxele locale este constituțională.

Modificări fiscale de la 1 ianuarie: Anul 2026 aduce o serie de măsuri care afectează atât persoanele fizice, PFA-urile, cât și firmele. Cele mai multe (cu excepția majorării salaroilui minim), intră în vigoare de la începutul anului. 

Europa Liberă a făcut un inventar al măsurilor, plecând de la majorările de taxe pentru persoane fizice și până la măsurile economice care interesează firmele. .

 

Modificări fiscale de la 1 ianuarie 2026: Ce se schimbă pentru...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Accident de ATV cu două victime în zona Galbena - Arieșeni. A intervenit Salvamont Salvaspeo Alba

Publicat

foto: accident de atv cu două victime în zona galbena

Accident de ATV cu două victime în zona Galbena: Salvatorii montani ai SPJ SALVAMONT-SALVASPEO Alba aflați de serviciu la baza din Arieșeni-Vârtop a fost solicitată să intervină la un accident de ATV în zona Galbena (Arieșeni).

Potrivit acestora, la fața locului au fost identificate două victime, care după evaluare si acordare a măsurilor de prim ajutor, au fost predați ambulanței SMURD trimisă în sprijin.

”În zonele montane s-a așternut un strat proaspăt de zăpadă,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cum va fi vremea în noaptea de Revelion, în Alba. Diferențe mari între valoarea din termometre și cea resimțită de corpul uman

Publicat

cum va fi vremea în noaptea de revelion, în alba.

Cum va fi vremea în noaptea de Revelion, în Alba: noaptea va fi geroasă în tot județul. Termometrele vor arăta o temperatură, dar, din cauza condițiilor meteo, corpul va resimți frigul mai intens. 

Astfel, arată aplicațiile de prognoză meteo, temperatura resimțită va fi peste tot mai scăzută decât cea reală.

Diferența dintre temperatura reală, măsurată de termometre, și temperatura resimțită apare deoarece organismul uman nu percepe temperatura doar în funcție de...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe