Connect with us

EVENIMENT

O stradă din Alba Iulia rămâne fără apă potabilă miercuri. APA CTTA execută lucrări la rețea

Publicat

Apa, robinet

În vederea efectuării unor lucrări la rețeaua de apă potabilă ce alimentează blocurile C1, C2 și C3 de pe strada Gheorghe Șincai din municipiul Alba Iulia, SC Apa CTTA SA Alba – Sucursala Alba Iulia anunță întreruperea furnizării apei potabile pe strada Gheorghe Șincai (tronson Vasile Alecsandri – Ioan Budai Deleanu), la blocurile aflate în zona cuprinsă între străzile Gheorghe Șincai, Vasile Alecsandri, B-dul Republicii și la blocurile C1, C2, C3, M1 și M2 de pe strada Gheorghe Șincai, în ziua de miercuri, 24 octombrie, 2018, între orele 8:00 – 18:00.

Consumatorii din zonele afectate de întrerupere sunt rugați să-și asigure rezerva de apă necesară pentru intervalul de întrerupere.

La reluarea furnizării apei pot apărea, local, depășiri ale parametrului turbiditate, situație în care sfătuim consumatorii să folosească apa doar în scopuri menajere, până la încadrarea acesteia în parametrii de calitate.

Eventualele perturbații, precum și zona în care ele apar, pot fi semnalate Dispeceratului Sucursalei Alba Iulia, la numerele de telefon: 0258810463 sau 0723.212647, în vederea intervenției.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

EXCLUSIV VIDEO. Alin Tișe: Nu sunt încântat de niciunul dintre cei 3 parlamentari PNL Cluj. N-au produs rezultate palpabile

Publicat

tise parla.jpg






Președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, nu se declară încântat de niciunul dintre cei trei parlamentari ai PNL Cluj – senatorul Mircea Abrudean, președintele Senatului, și deputații Radu Moisin și Ovidiu Cîmpean. ”N-au produs rezultate palpabile, n-au influențat nicio decizie, nu sunt o voce”, a spus Tișe la podcastul Contraste de pe Cluj24.

”Toți cei care sunt acum la primele mandate sunt…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Fraudele digitale, creștere de 180% pe fondul atacurilor cu AI. Clujul, vizat tot mai des de identități false și deepfake-uri

Publicat

hacker 1 e1592472549569.jpg






Numărul fraudelor digitale avansate a crescut cu 180% în acest an, comparativ cu perioada similară din 2024, pe fondul extinderii accelerate a instrumentelor de inteligență artificială folosite pentru identități false, deepfake-uri și atacuri complet autonome.

Concluziile apar într-un raport publicat recent și preluat de Directoratul Național de Securitate Cibernetică (DNSC), iar fenomenul este resimțit tot mai…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sâmbătă, 6 decembrie: Târg caritabil la Căminul pentru Vârstnici Sf. Martin din Sântimbru

Publicat

sâmbătă, 6 decembrie: târg caritabil la căminul pentru vârstnici sf.

La Căminul pentru Vârstnici Sf. Martin din Sântimbru va avea loc pe 6 decembrie, în intervalul 10:00 – 15:00, un târg caritabil. În cadrul evenimentului vor putea fi achiziționate diverse produse realizate de către vârstnici. 

„Vă așteptăm cu drag pe 6 decembrie, la Căminul pentru Vârstnici Sf. Martin din Sântimbru, să fim împreună parte dintr-o faptă bună.

În fiecare aranjament, în fiecare icoană și în fiecare produs tradițional se află câte un strop de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Alertă alimentară. File de somon marinat, retras din magazine din cauza contaminării cu Listeria

Publicat

cos cumparaturi.jpg






ANSVSA a anunțat retragerea imediată de la comercializare a produsului „File Somon Marinat 100g”, după ce în cadrul analizelor de control a fost identificată prezența bacteriei Listeria monocytogenes, un agent patogen ce poate provoca îmbolnăviri serioase.

Produsul vizat aparține lotului: 17012026  Ocean Fish „Norwegian Marinated Salmon”.

ANSVSA recomandă consumatorilor care au achiziționat…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe