Connect with us

EVENIMENT

OFICIAL: Primul DECES în România din cauza coronavirusului. Este vorba despre un bărbat de 67 de ani

Publicat

România a înregistrat duminică. 22 martie 2020, primul caz de deces din cauza coronavirusului, fiind vorba despre un bărbat de 67 de ani.

Potrivit anunțului făcut de Grupul de Comunicare Strategică, este vorba de pacientul în vârstă de 67 de ani confirmat cu COVID-19 pe 18.03.2020 la UPU din cadrul Spitalului Filiași și transferat în aceeași dată la SCBI Craiova.

Pacientul avea afecțiuni preexistente foarte grave, patologie neoplazică în stadiu terminal (cancer).

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Modele de subiecte Bacalaureat 2026 la Română, Matematică, Istorie, Geografie, Biologie, Informatică, Logică și alte discipline

Publicat

an școlar 2024 2025. Școlile trebuie să înființeze comisie de prevenire

Modele de subiecte Bacalaureat 2026: Ministerul Educației pune la dispoziția liceenilor modele de subiecte pentru examenul de Bacalaureat. Sunt publicate variante de subiecte și bareme de corectare pentru toate disciplinele de examen.

Potrivit calendarului Bacalaureat 2026, elevii din clasele XII-XIII se pot înscrie la examen în perioada 2-4 iunie 2026. Aceștia încheie cursurile în 4 iunie.

Probele de competențe se desfășoară în perioada 8-17 iunie, iar cele scrise în 29 iunie –…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Târg de Crăciun la Alba Iulia, pe ”repede înainte”: Toată organizarea dată unei firme private. Primăria aduce bradul și instalația

Publicat

alba iulia va avea două târguri de crăciun în această

Târg de Crăciun la Alba Iulia, pe ”repede înainte”. Primăria Municipiului Alba Iulia a încredințat organizarea Târgului de Crăciun către un o firmă privată. 

Cu doar 18 zile înainte de data stabilită pentru deschiderea Târgului de Crăciun din Alba Iulia (21 noiembrie) oficial, nu există nici o informație concretă legată de Târgul de Crăciun. 

Doar o hotărâre de Consiliu Local din 30 noiembrie prin care s-a decis cât va costa închirierea unui metru pătrat de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Lege nouă pentru salvarea pădurilor care se usucă! Mircea Abrudean: Intervenție rapidă și controlată, nu exploatare comercială

Publicat

576204342 1395446802584447 4340316505752739548 n.jpg






Senatul a adoptat luni o lege esențială pentru protejarea pădurilor României. Inițiativa, susținută de președintele Senatului, clujeanul Mircea Abrudean, permite intervenția rapidă atunci când apar focare care pun în pericol sănătatea pădurilor.

Măsura vine după numeroase semnale din județul Cluj privind degradarea accelerată a suprafețelor din Parcul Natural Apuseni.

O lege pentru pădurile care mor sub…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Talciocul din Alba Iulia va fi deschis și sâmbăta și în unele zile de sărbători. Modificările în programul de funcționare

Publicat

talciocul din alba iulia va fi deschis și sâmbăta și

Talciocul din Alba Iulia va fi deschis și sâmbăta și de sărbători, au anunțat reprezentanții acestuia. Modificările de program vor fi aplicate din 8 noiembrie.

De sâmbătă, 8 noiembrie, Talcioc Tara Alba Iulia va funcționa atât sâmbăta, cât și duminica, precum și în zilele de sărbători legale.

Excepție vor fi sărbătorile de Crăciun, Anul Nou, Bobotează, Paște și Rusalii (când talciocul nu va fi deschis), potrivit organizatorilor.

Până acum, talciocul din Alba…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe