Connect with us

EVENIMENT

Opt copii infectaţi cu coronavirus, la Spitalul de Pediatrie din Sibiu. Cel mai mic - un nou-născut venit împreună cu mama lui din Franța

Publicat

Opt copii infectaţi cu coronavirus sunt trataţi în prezent în Spitalul de Pediatrie din Sibiu, starea lor fiind bună, a anunţat, joi, Prefectura.

"Potrivit informaţiilor de la Spitalul de Pediatrie, în acest moment, sunt internaţi pe secţia Boli Infecţioase 15 copii. Un număr de 8 copii sunt confirmaţi pozitiv la testarea COVID-19. 5 cazuri sunt suspecte de COVID-19 iar 2 copii au rezultat negativ în urma testării COVID-19. În ceea ce priveşte starea de sănătate a copiilor internaţi, la ora actuală starea lor este bună, aflându-se sub tratament specific şi fiind atent monitorizaţi", a precizat Prefectura Sibiu.

Cel mai mic pacient internat la Pediatria din Sibiu este un bebeluş de doar câteva zile, transferat din Alba Iulia împreună cu mama sa, după ce au sosit recent din Franța.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Impozitele pe proprietate cresc cu 750% pentru imobilele cumpărate pe firmă. Exemplu de calcul

Publicat

impozitele pe proprietate cresc cu 750% pentru imobilele cumpărate pe

Impozitele pe proprietate cresc cu 750% din anul 2026, comparativ cu 2025, potrivit pachetului fiscal al Guvernului Bolojan, proaspăt publicat în Monitorul Oficial. De prevederile noii legi vor fi afectați și românii care își închiriază proprietățile în regim hotelier, pe platforme precum AirBnB sau Booking.

Calculul a fost realizat de Georgian Marcu, agent imobiliar și proprietar al agenției Green Angels, scrie Economedia.

Diferența mare față de situația persoanelor fizice,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Program special de sărbători la Iulius Mall Cluj

Publicat

iulius mall cluj napoca.jpg






De sărbători, fiecare dintre noi își petrece timpul cu cei dragi și se bucură de momentele magice petrecute în familie. Iulius Mall Cluj are un special de sărbători încât să îți poți face ultimele cumpărături, dar și să te bucuri de experiențe.
Sărbătorile de iarnă sunt despre timp petrecut alături de familie și prieteni, despre bucuria cadourilor, momentele de relaxare și experiențele care aduc oamenii...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Legea drepturilor de autor: Artiștii resping licențierea individuală, după consultări la Guvern. Discuțiile vor fi reluate

Publicat

legea drepturilor de autor: artiștii resping licențierea individuală, după consultări

Legea drepturilor de autor: Artiștii resping licențierea individuală, propusă de Ministerul Culturii și mai multe prevederi ale unei Ordonanțe de Urgență care reorganizează Oficiul Român pentru Drepturile de Autor și îl mută în subordinea acestui minister.

Premierul Ilie Bolojan a avut consultări cu artiștii din România pe tema modificării legislației din domeniul drepturilor de autor și drepturilor conexe, în sensul armonizării cadrului legal național cu cel european, cât...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

"Christmas Blues", fenomenul tristeții de sărbători. Lumini sclipitoare, musafiri și cadouri vs ”obligația” de a fi fericiți

Publicat

"christmas blues", fenomenul tristeții de sărbători. lumini sclipitoare, musafiri și

Christmas Blues. Oamenii sunt, de obicei, mai triști în perioada sărbătorilor. Psihologii explică de ce sărbătorile pot aduce anxietate, depresie și sentimentul obligației de a fi fericit.

Luminile sclipitoare, cadourile sub brad și masa de Crăciun. Pentru mulți, însă, sărbătorile înseamnă stres, anxietate și tristețe.

Psihologii vorbesc despre „Christmas Blues”, depresia de Crăciun, care transformă perioada festivă într-un coșmar emoțional, scrie Mediafax.

78%...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe