Connect with us

EVENIMENT

UPDATE FOTO: Șase persoane implicate într-un accident în Insula Mare a Brăilei. Un autovehicul s-a răsturnat în șanț

Publicat

arhiva foto

Șapte persoane au fost implicate într-un accident rutier produs duminică după-amiaza, în Insula Mare a Brăilei. O autovehicul scăpat de sub control s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului. O persoană a fost transportată la spital cu elicopterul SMURD.

UPDATE: În zonă se mai deplaseaza două ambulanțe de la SAJ pentru preluarea victimelor și transportarea lor la UPU Brăila.

UPDATE 2: În accident au fost implicate șapte victime (bărbați cu vârste cuprinse între 30 și 47  de ani). Una dintre victime a fost transportată la Galați cu elicopterul, patru au fost duse la Unitatea de Primiri Urgențe din Brăila cu ambulanțele SAJ și SMURD, iar una a refuzat transportul.

Potrivit ISU Brăila, accidentul s-a produs în Insula Mare a Brăilei (zona fermei Edera).

Din primele informații, în accident a fost implicat un singur autovehicul, care s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului.

În urma evenimentului rutier au rezultat cinci persoane rănite: O victimă a fost preluată de elicopter și transportată la Unitatea de Primiri Urgențe Galați, iar patru au fost transportați la spitalul din Brăila.

La fața locului s-au deplasat pompierii militari cu o autospecială cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare si o ambulanță SMURD. De asemenea, în sprijin elicopterul SMURD de la UPU-SMURD Galați.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Bărbat din Alba care a amenințat cu moartea și a vrut să lovească cu autoturismul doi polițiști, trimis în judecată pentru ultraj

Publicat

bărbat din sebeș, prins în timp ce conducea fără permis.

Un bărbat din Alba care a vrut să lovească cu autoturismul doi polițiști a fost trimis în judecată. Dosarul a trecut de cameră preliminară în data de 21 ianuarie 2026. 

Acesta va fi judecat pentru ultraj de magistrații Judecătoriei Alba Iulia.

Actul de ultraj a fost comis de inculpat în data de 28 august 2025. Fapta comisă de acesta a fost descrisă în motivarea instanței.

Potrivit magistraților: ”Inculpatul în data de 28 august 2025, în jurul orei 22:45, în timp ce...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Educație rutieră pentru copii, la Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” din Alba Iulia. Recomandările polițiștilor pentru elevi

Publicat

foto: educație rutieră pentru copii, la Școala gimnazială „vasile goldiș”

Polițiștii Serviciului Rutier Alba au desfășurat miercuri, 21 ianuarie, activități informativ-educative la Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” din municipiul Alba Iulia, în contextul „Concepției Poliției Române pentru Educație Rutieră 2025”. 

Peste 160 de elevi au fost implicați în numeroase activități al căror scop l-a reprezentat conștientizarea importanței respectării regulilor de circulație și consolidarea unui comportament preventiv în trafic.

Elevilor...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

A încălcat ordinul de protecție și a ajuns după gratii. Bărbat din Câmpia Turzii, arestat preventiv

Publicat

violenta domestica.jpg






Un bărbat de 40 de ani din Câmpia Turzii a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, după ce a încălcat în mod repetat un ordin de protecție emis de Judecătoria Turda, potrivit unui comunicat transmis de Parchetul de pe lângă Judecătoria Turda.

Din cercetările efectuate a rezultat că, în perioada 17–20 ianuarie 2026, bărbatul a locuit împreună cu concubina sa într-un imobil din Câmpia Turzii, deși...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Accident rutier în Zlatna. Tânără rănită după ce două mașini s-au lovit, pe același sens de mers

Publicat

bărbat din săliștea, cu dosar penal după ce a fost

O tânără a fost rănită într-un accident rutier petrecut miercuri în Zlatna. Două mașini s-au lovit, pe același sens de mers, din cauza nepăstrării distanței corespunzătoare.

Potrivit IPJ Alba, miercuri, 21 ianuarie, în jurul orei 18.25, polițiștii din orașul Zlatna au fost sesizați cu privire la faptul că, pe strada Calea Moților din oraș, a avut loc un eveniment rutier.

Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au constatat că un bărbat, în vârstă de 26 de ani,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe