ACTUALITATE
Pentru prima dată de la începutul pandemiei, în regiunea italiană Lombardia nu s-a înregistrat niciun deces cauzat de coronavirus, în utimele 24 de ore
Pentru prima dată de la începutul pandemiei, regiunea italiană Lombardia nu a înregistrat niciun deces cauzat de coronavirus, în ultimele 24 de ore. Asta în condițiile în care zona a fost cea mai afectată din Italia, din cauza coronavirusului.
Și la nivel național s-au înregistrat date optimiste, înregistrându-se, în ultimele 24 de ore doar 50 de decese, potrivit datelor furnizate de Serviciul de Protecţie Civilă.
În total, de la începutul pandeniei, în Italia s-au înregistrat 32.785 de decese, iar 229.858 de persoane s-au infectat cu COVID-19.
În Italia, cele mai multe cazuri de infectare s-au înregistrat în regiunea Lombardia – 87.110, dintre şi 15.840 de persoane au decedat.
ACTUALITATE
Au bătut palma: Reforma lui Bolojan se face! 13.000 de angajați din administrație își pierd locul de muncă și pleacă acasă
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Rămășițele Domnitorului botoșănean Grigore Alexandru Ghica, întemeietorul Jandarmeriei Române, aduse vineri acasă după 168 de ani
Citește mai mult pe Botosani24.ro
Citește mai mult pe Botosani24.ro

