Connect with us

EVENIMENT

Percheziţii la clanul lui Sile Pietroi. 13 persoane au fost arestate preventiv

Publicat

Percheziții la clanul lui Sile Pietroi, Poliţiştii Serviciilor de Investigaţii Criminale din cadrul Poliţiei Capitalei au efectuat, miercuri, 9 septembrie, 14 percheziţii domiciliare în municipiul Bucureşti şi judeţul Ilfov.

Este vorba despre două cauze penale în care se fac cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de constituire de grup organizat şi furt calificat, cu un prejudiciu de peste 20.000 de euro.

Instanţa a decis arestarea preventivă a celor 13 persoane reţinute joi, în urma percheziţiilor desfăşurate de poliţiştii Capitalei la mai mulţi membri ai clanului lui Sile Pietroi, acuzaţi de furt din locuinţe.

Cu această ocazie, poliţiştii Capitalei au indisponibilizat două autoturisme şi au ridicat peste 14.000 de euro, 12.500 de lei, telefoane mobile, precum şi instrumente folosite de persoanele bănuite de mai multe infracţiuni de furt din locuinţă.

Percheziţiile au avut loc la mai mulţi membri ai clanului lui Sile Pietroi.

Cauzele penale se află sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 6. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Pedeapsa primită de un tânăr din Alba care a fost prins de polițiști cu hașis asupra sa. Ce au decis magistrații Tribunalului

Publicat

pedeapsa primită de un tânăr din alba care a fost

Dosarele penale în care tineri sunt judecați pentru consum sau posesie de droguri au ajuns o normalitate pe rolul Tribunalului Alba, instanța din județ care judecă astfel de cazuri.

Asta arată că nivelul consumului de droguri este unul ridicat în județ, dar se pare că autoritățile ”țin sub preș” amploarea fenomenului. 

Spre exemplu, în data de 17 decembrie 2025, procurorii DIICOT Alba Iulia au semnat un acord de recunoaștere al vinovăției cu un tânăr care a fost prins...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Plimbărețul Avram Gal, „ministrul de Externe” din Câmpia Turzii: Zeci de deplasări ”strategice” pentru afaceri, rezultate puține

Publicat

14 sept.jpg






Din ianuarie până în decembrie, președintele PSD Câmpia Turzii, omul de afaceri Avram Gal, și-a documentat public, printr-o succesiune de postări pe Facebook, un traseu internațional dens: Statele Unite ale Americii în mai multe runde, opriri în Europa și Asia, întâlniri prezentate drept „strategice”, participări la evenimente mondene, inclusiv întâlnici cu șefi de stat, și o narațiune constantă despre...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Românii își planifică mai atent vacanțele de sărbători: Patru din zece hoteluri au grad de ocupare sub 50% de Crăciun și Revelion

Publicat

agenţiile de turism şi unitățile de cazare pot fi verificate

Românii își planifică mai atent vacanțele de sărbători, urmăresc prețurile și evită pachetele scumpe. Patru din zece hoteluri au grad de ocupare sub 50% de Crăciun și Revelion.

Pentru perioada Crăciunului și a Revelionului, 27,3% dintre hotelieri nu au oferte, iar aproximativ 39% au un grad de ocupare sub 50%, scrie Mediafax.

Pe de altă parte, aproape 18% dintre unități raportează deja un grad de ocupare de peste 70%, potrivit Travelminit.

În ceea ce privește ofertele,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

De la 1 ianuarie 2026, toți comercianții sunt obligați să accepte plata cu cardul sau prin aplicații. Ce amenzi riscă

Publicat

când intră pensiile pe card în alba. anunțul casei județene

De la 1 ianuarie 2026, toți comercianții sunt obligați să accepte plata cu cardul. De la începutul anului 2026, operatorii economici furnizori de servicii de utilitate publică, instituțiile publice și persoanele fizice sau juridice prevăzute în Registrul Comerțului sunt obligați să accepte plăți cu cardul prin terminal POS sau alte soluții moderne, inclusiv aplicații care permit plăți electronice.

Prin noile reglementări se elimină pragul de 50.000 lei încasări în numerar...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe