ACTUALITATE
Pericol de viituri în Cluj. Cod galben de inundaţii în 14 bazine hidrografice. Bazinul Someş-Tisa înregistrează scăderi

Institutul Naţional de Hidrologie şi Gospodărire a Apelor a emis un cod galben de inundaţii în 14 bazine hidrografice, printre care şi cele din zona Clujului. Pe de altă parte, Administraţia Bazinelă de Apă (ABA) Someş-Tisa susţine că râurile din regiune sunt în scădere.
Cod galben de viituri în 14 bazine hidrografice, până luni după-amiaza
Institutul Naţional de Hidrologie şi Gospodărire a Apelor (INHGA) a emis, vineri, o atenţionare Cod galben de inundaţii, valabilă până luni după-amiaza în 14 bazine hidrografice.
Conform prognozei de specialitate, în perioada 20 august, ora 12:00 –…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
ACTUALITATE
Cod portocaliu de AVERSE importante cantitativ pentru județul Botoșani. Cantități de apă de 40 – 50 l/mp, iar izolat 60 l/mp.

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Lângă noi. Wizz Air anunță patru noi rute de pe Aeroportul Iași: Praga, Valencia, Pescara și Copenhaga

Citește mai mult pe Botosani24.ro