Connect with us

EVENIMENT

Peste 283.000 de salariați în județul Cluj în februarie 2024. SALARIUL mediu brut, 9.369 de lei, locul 2 pe țară după București

Publicat

plic bani e1661499911841.jpg

Județul Cluj avea la finele lunii februarie 2024 peste 283.000 de salariați. Salariul mediu brut era de  9.369 de lei.

„Efectivul salariaților din județul Cluj, la sfârșitul lunii februarie 2024 a fost de 283.824 persoane, în creștere cu 1.367 persoane comparativ cu luna ianuarie 2024 și cu 5.257 persoane mai multe față de luna februarie 2023.

Peste 283.000 de salariați în județul Cluj în februarie 2024. SALARIUL mediu brut, 9.369 de lei, locul 2 pe țară…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Accident rutier la ieșirea din Alba Iulia, în zona Ambient. Intervin pompierii, poliția și un echipaj medical

Publicat

incendiu la cugir. focul a cuprins o locuință. pompierii intervin

Accident rutier la ieșirea din Alba Iulia: Detașamentul de pompieri Alba Iulia a intervenit, duminică, pe strada A.I. Cuza din municipiu, în zona Ambient, pentru acordarea de prim-ajutor și asigurarea măsurilor specifice în urma unui accident rutier.

În eveniment au fost implicate două autoturisme. Din primele informații, nici o persoană nu a rămas încarcerată, au transmis pompierii.

La fața locului au fost alocate o autospecială de stingere cu apă și spumă (ASAS) și un…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Incendiu la o stivă de baloți de paie, la Mănărade. Au intervenit pompierii din Blaj

Publicat

foto: incendiu la o stivă de baloți de paie, la

Stația de pompieri Blaj a intervenit, duminică, în localitatea Mănărade, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o stivă de baloți de paie.

La fața locului au fost trimise două autospeciale de stingere cu apă și spumă (ASAS) și un echipaj de prim-ajutor (EPA).

Intervenția au acționat pentru localizarea și lichidarea focului, astfel încât flăcările să nu se extindă.

ISU Alba urmează să stabilească împrejurările în care a izbucnit incendiul.


Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Șofer de autocamion din Zlatna, prins băut la volan, la Șard. Ce alcoolemie avea

Publicat

Șofer de autocamion din zlatna, prins băut la volan, la

Polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia au oprit sâmbătă seară, un autocamion condus de un bărbat în vârstă de 55 de ani, din Zlatna.

Autocamionul se deplasa pe DN 74, pe raza localității Șard. Imediat după ce a fost oprit, șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând valoarea de 0,71 mg/litru alcool pur în aerul expirat.

El a fost condus la spital, în vederea stabilirii alcoolemiei.

Foto: Arhivă





Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Premierul Ilie Bolojan anunță că va adopta noul pachet de măsuri economice: Nu există altă soluție

Publicat

ilie bolojan presedinte interimar.jpg






Premierul Ilie Bolojan a anunțat că România va intra în perioada următoare într-un nou val de reforme, prin adoptarea unor pachete de măsuri menite să corecteze problemele structurale ale țării.

Într-un mesaj video publicat duminică pe pagina de Facebook a Guvernului, premierul spune că România are nevoie de cestenoi pachete de reforme, chiar dacă acestea nu sunt populare.

Noi pachete de măsuri…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe