Connect with us

EVENIMENT

Peste 800 de permise de conducere, reţinute de poliţişti, în ultimele 24 de ore

Publicat

politie

Peste 800 de permise de conducere au fost reţinute de poliţişti, în ultimele 24 de ore, în întreaga ţară, informează sâmbătă Inspectoratul General al Poliţiei Române.

Au fost constatate 115 infracţiuni la regimul rutier, au fost reţinute 812 permise de conducere şi au fost retrase 266 de certificate de înmatriculare, precizează un comunicat transmis AGERPRES.

Conform sursei citate, poliţiştii au intervenit la 2.421 de evenimente, 1.967 fiind sesizate prin 112.

Un număr de 145 de persoane au fost prinse în flagrant delict. De asemenea, au fost depistate 13 persoane urmărite naţional sau internaţional, iar în cauzele instrumentate au fost dispuse 78 de măsuri preventive.

Totodată, pentru neregulile constatate, poliţiştii au aplicat 11.483 de sancţiuni contravenţionale, în valoare de 4.361.922 de lei, şi au fost confiscate bunuri în valoare de 90.186 de lei. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Cine este ofițerul prădător sexual din Gârbău? Fost general de jandarmi, în arest la domiciliu. Poartă brățară de supraveghere

Publicat

jandarmi.jpg






Ofițerul de 68 de ani, arestat preventiv pentru agresiune sexuală de Judecătoria Cluj-Napoca este Aurel Litan, fost general de jandarmi, fost comandant al Inspectoratului de Jandarmi Județean Cluj,  preşedintele filialei Cluj a Asociaţiei Naţionale a Cadrelor Militare în Rezervă şi Retragere.

Potrivit Judecătoriei Cluj-Napoca, magistrații au dispus, sâmbătă, luarea măsurii preventive a arestului la domiciliu...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

U-BT Cluj-Napoca pierde cu Partizan la Belgrad, într-un meci din ABA Leaugue

Publicat

u bt partizan e1769886973248.jpg






Echipa de baschet U-BT Cluj-Napoca a fost învinsă, sâmbătă seara, în deplasare de către Partizan Belgrad într-un meci din ABA League cu scorul de 90-79.

Pe cele patru sferturi, scorul a fost următorul:

25-23, 27-15, 20-19 și 18-22.

Jucătorii antrenați de Mihai Silvășan au fost susținuți de un număr mare de suporteri care au făcut de plasarea la Belgrad și  i-au încurajat.

 


Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

”U” Cluj, victorie mare în Giulești cu Rapid. Mendy și Nistor, eroii meciului

Publicat

u cluj rapid.png






Echipa de fotbal ”U” Cluj a învins, sâmbătă seara, în Giulești, pe Rapid, cu scorul de 2-0, astfel că jucătorii lui Cristiano Bergodi se întorc cu 3 puncte de la București. 

La pauză, scorul a fost egal, 0-0, dar în a doua repriză clujenii au reușit să deschidă scorul în minutul 67 prin Mendy.

În minutul 83, același Mendy a scos un penalty, după ce a fost faultat în careu, lovitura de la 11 m fiind...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Vicepremierul Oana Gheorghiu, la trei luni de mandat: A început reformele în 22 de companii de stat. Ce declarații a făcut

Publicat

vicepremierul oana gheorghiu, la trei luni de mandat: a început

Vicepremierul României a făcut sâmbătă, 31 ianuarie, o serie de declarații la treni luni de la preluarea mandatului. Aceasta a spus că a început lucrul ”de la fundație”. Mai exact că a început să sape și să construiască ceea ce guvernul trecut nu a făcut.

În linii mari, Oana Gheorghiu, spune că” zeci de ani de ineficiență, pierderi și blocaje în sectorul public au produs incertitudine pentru mediul privat și servicii publice tot mai slabe pentru oameni”. De asemenea...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe