EVENIMENT
Pieton în stare gravă, după ce a fost lovit de un autoturism, pe DN 7D în județul Vâlcea
Un accident rutier a avut loc, luni după-amiază, pe DN 7 D în județul Vâlcea, după ce un pieton a fost lovit de un autoturism.
Potrivit ISU Vâlcea, accidentul s-a produs în comuna Perișani, iar din primele informații un pieton a fost lovit de un autoturism.
Din priele date, victima este inconștientă, dar are puls.
La fața locului au intervenit paramedicii din cadrul ISU Vâlceacu un echipaj SMURD, cu trei subofițeri de la Garda de Intervenție Brezoi și o ambulanță SAJ.
Stire in actualizare
EVENIMENT
Sechestru pe Salina Turda: o parte din datoriile Primăriei Turda către STP Alba, preluate de un afacerist orădean
Un om de afaceri din Oradea a pus sechestru pe acțiunile societății ce administrează Salina Turda. Afaceristul este cunoscut pentru înființarea primei platforme de tranzacționare a monedei bitcoin din țară. Acesta a preluat o parte din datoriile Primăriei Turda către STP Alba.
Salina Turda are unic acționar Primăria Turda, iar Horea Tudor Vușcan are de recuperat peste 9 milioane lei de la administrația locală.
Prin executor judecătoresc, a fost pus sechestru pe acțiunile…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
EXCLUSIV. Mândria Clujului. Sonia Fetoui, micuța artistă de 5 ani care uimește România cu vocea ei
La doar 5 ani, Sonia Fetoui din Cluj a demonstrat că pasiunea și talentul adevărat nu țin cont de vârstă. La Festivalul Național Lira, micuța a obținut locul I la categoria 4–5 ani, interpretând piesa „Ghiță” cu o naturalețe și o energie care au cucerit atât publicul, cât și juriul.
Roxana Fetoui, mama fetiței, povestește pentru Cluj24 că pasiunea pentru muzică a apărut încă de la 3 ani, când…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Cinci rute aeriene noi din Timișoara către destinații de vacanță din Italia și Grecia, începând din 2026. Program și prețuri
Cinci rute aeriene noi din Timișoara: Compania aeriană AnimaWings a anunțat extinderea operațiunilor de pe Aeroportul Internațional „Traian Vuia” din Timișoara, prin introducerea a cinci noi rute către destinații turistice din Italia și Grecia, începând din 2026.
Noile conexiuni vor lega vestul țării de Atena, Olbia (Sardinia), Kefalonia, Salonic și Kavala, consolidând rolul Timișoarei ca hub regional pentru călătoriile de vacanță.
„Ne dorim ca Timișoara să devină…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Târgul de Crăciun din Aiud se deschide în 5 decembrie. Patinoar, standuri cu produse locale, spectacole
Târgul de Crăciun din Aiud se deschide în 5 decembrie. Primăria Aiud anunță că este amenajat patinoarul și vor fi standuri cu produse locale, spectacole și ateliere cu activități pentru copii.
Deschiderea oficială a Târgului de Crăciun la Aiud va fi în 5 decembrie, de la ora 17.00, în centrul municipiului.
Reprezentanții primăriei spun că este amenajat cel mai mare patinoar din Aiud de până acum.
Programul târgului include:
- „Atelierul lui Moș Crăciun” –…
Citește mai mult pe Alba24.ro


