Connect with us

EVENIMENT

Polițiști loviți cu pietre, ziua în amiaza mare, în Ploiești. Unul dintre ei a ajuns la spital

Publicat

Arhivă foto

Un polițist a fost rănit, după ce a fost atacat de trei tineri, deranjați de faptul că au fost legitimați. Incidentul s-a produs luni după-amiază, în zona Gării de Vest din municipiul Ploiești, județul Prahova.

Potrivit IPJ Prahova, luni în jurul orei 17:00, polițiștii din cadrul Secției 3 de Poliție Ploiești au fost sesizaţi cu privire la faptul că un polițist local ar fi fost agresat.

”Din cercetări a rezultat faptul că, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, în zona Gara Vest, doi polițiști ar fi solicitat celor trei tineri să se legitimeze, aceștia refuzând și devenind recalcitranți.

Ulterior, unul dintre tineri ar fi aruncat cu pietre în polițiștii locali, lovindu-l pe unul dintre ei”.

Conform sursei citate, polițistul rănit a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.

”Se efectuează cercetări, cele trei persoane fiind identificate. În cauză a fost sesizat Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ultraj”, au precizat reprezentanții IPJ Prahova.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Compania bosniacă Integral susține că nu a autorizat participarea la Centura Metropolitană din Cluj și acuză furt de identitate

Publicat

centura metropolitana.jpg






Compania bosniacă „Integral Inženjering” susține că ar putea fi victima unor abuzuri în mai multe proceduri de achiziții publice din România și afirmă că nu a autorizat participarea la proiectul Centurii Metropolitane din Cluj.

Reacția vine după declarațiile administrației locale din Cluj-Napoca, care au prezentat identitatea unei persoane despre care s-a afirmat că ar fi primit împuternicire pentru a...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Rețea de spălare a banilor și trafic de droguri destructurată la Cluj. 300 de milioane de euro prin firme-fantomă

Publicat

2 1.jpeg






Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Cluj-Napoca și procurorii DIICOT au destructurat o grupare suspectată că ar fi spălat sume uriașe provenite din traficul de droguri, într-o operațiune amplă desfășurată simultan în România și Franța.

Anchetatorii susțin că prin conturile firmelor controlate de rețea ar fi fost transferați peste 300 de milioane de euro.

Percheziții...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Poveștile copilăriei prind viață la teatrul de păpuși de la Iulius Mall Cluj. Sâmbătă, cei mici o întâlnesc pe „Cenușăreasa”

Publicat

iulius mall cluj 03 e1770382465869.jpg






Weekend-urile devin mai vesele și magice la Iulius Mall Cluj, unde cei mici și părinții sunt invitați să descopere lumea poveștilor clasice, prin spectacolele de teatru de păpuși. Sâmbăta, de la ora 11:00, personaje simpatice, aventuri haioase și momente magice transformă fiecare activitate într-o amintire de neuitat.

Sâmbătă, 7 februarie, de la ora 11.00, copiii sunt așteptați la...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Bolojan avertizează CCR: „Amânarea deciziei pensiilor magistraților va costa România”. Reacție dură a șefei ÎCCJ, Lia Savonea

Publicat

593095589 1386344836183553 8176327926458133225 n e1769502442692.jpg






Premierul Ilie Bolojan a transmis vineri Curții Constituționale o informare oficială privind consecințele amânării decizii legate de pensiile magistraților, avertizând că România ar putea pierde fonduri importante din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) dacă procedurile se prelungesc. Decizia a fost amânată pentru a patra oară, miercuri, 11 februarie. 

Șeful Executivului a susținut că este...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe