Connect with us

EVENIMENT

Poliţiștii din Sibiu cercetează moartea unui bebeluș care a murit la trei zile după naştere

Publicat

masina politia

Poliţia a deschis un dosar de cercetare penală privind săvârşirea infracţiunii de ucidere din culpă după ce un băieţel din localitatea Vurpăr, a decedat vineri, la trei zile după ce s-a născut, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, Elena Welter.

Copilul s-a născut marţi, 7 mai, în Maternitatea din Sibiu de unde a fost externat. Vineri, 10 mai, o femeie a sesizat Poliţia că băieţelul a decedat în locuinţa părinţilor săi.

„La data de 10 mai a.c., in jurul orei 23,45, o femeie a sesizat Poliţia Municipiului Sibiu cu privire la faptul că un sugar născut în data de 7 mai, băieţel, ar fi decedat în locuinţa părinţilor din localitatea Vurpăr. Poliţiştii care s-au deplasat la adresa menţionată împreună cu medic legist din cadrul LML Sibiu au efectuat cercetări preliminare, constatându-se că nu sunt suspiciuni cu privire la circumstanţele în care a survenit decesul copilului. Acesta a fost transportat la LML Sibiu în vederea efectuării necropsiei şi stabilirii cu exactitate a cauzei decesului, iar la nivelul Secţiei 1 Poliţie Rurală Şelimbăr s-a deschis dosar de cercetare penală privind săvârşirea infracţiunii de ucidere din culpă”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, Elena Welter. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Întâlnire de gradul 3 la Cluj, Richard Clayderman și Florin Piersic

Publicat

clayderman piersic 2 e1743333091706.jpg

Sâmbătă seara, la BTarena din Cluj-Napoca, a concertat marele pianist francez Richard Clayderman. Piesa sa „Balade pour Adeline” a făcut furori în anii 80 și nu numai.

Spectacolul a fost prezentat de omul de televiziune Dan Negru. Acesta a reușit să reunească două legende, când, chiar înainte de recital, l-a ridicat în picioare pe marele actor clujean Florin Piersic, în aplauzele audienței.

piersic clayderman

VIDEO. Întâlnire de gradul 3 la Cluj, Richard Clayderman și…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Turiștii vor veni de acasă cu zahăr, lapte și săpun? UE interzice mini-produsele din hoteluri. Directivă controversată

Publicat

turiștii vor veni de acasă cu zahăr, lapte și săpun?

O directivă europeană care stârnește controverse a fost adoptată recent și produce efecte și critici din partea industriei ospitalității. Documentul aprobat de Parlamentul European reglementează utilizarea ambalajele și deșeurile de ambalaje (Packaging and Packaging Waste Regulation – PPWR)  cu scopul de a reduce semnificativ deșeurile generate de ambalajele de unică folosință, mai ales cele din plastic.

Printre domeniile afectate de directiva europeană se numără…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ați VĂZUT-O? Minoră din Huedin, DISPĂRUTĂ de acasă. Sunați la 112

Publicat

pintea alina florina e1743327893328.jpeg

La data de 30 martie a.c., Poliția orașului Huedin a fost sesizată despre faptul că minora PINTEA ALINA-FLORINA, în vârstă de 14 de ani, a plecat voluntar de la domiciliu, iar până în prezent nu a revenit.

SEMNALMENTE – înălțime aproximativă 1.60 m, aproximativ 56 de kg, păr lung negru.

Ați VĂZUT-O? Minoră din Huedin, DISPĂRUTĂ de acasă. Sunați la 112

La momentul plecării aceasta era îmbrăcată cu jeanși negri, bluză neagră, adidași albi.

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Un francez, prins ”rupt de beat” la volan între Albac și Horea. Ce alcoolemie a indicat etilotestul

Publicat

un francez, prins ”rupt de beat” la volan între albac

Un cetățean francez a fost trans pe dreapta, în noaptea de 29 martie 2025, pe DN 1R. Mai exact între localitățile Albac și Horea. S-a întâmplat în jurul orei 23.00. Atunci polițiștii din Albac l-au oprit pentru un control pe șoferul unei mașini. 

La volan se afla un cetățean francez în vârstă de 54 de ani. Rezultatele controlului au fost comunicate de reprezentanții IPJ Alba, în buletinul de presă din 30 martie.

Potrivit IPJ Alba, în urma testării bărbatului, cu…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe