Connect with us

EVENIMENT

Poliţiştii l-au prins pe şoferul care a lovit o fetiţă, după care a fugit de la locul accidentului

Publicat

Poliţiştii au reuşit să îl prindă marţi pe şoferul care a acroşat, vineri seara, o fetiţă de 11 ani, în timp ce aceasta traversa pe o trecere pentru pietoni din municipiul Mediaş, după care conducătorul auto a fugit de la locul accidentului, potrivit unui comunicat de presă al IPJ Sibiu.

"Ca urmare a cercetărilor efectuate de către poliţiştii Biroului Rutier Mediaş, azi, 21 ianuarie a.c., s-a reuşit identificarea autoturismului implicat şi a conducătorului auto care a provocat accidentul rutier din data de 17 ianuarie a.c., de pe Şoseaua Sibiului din municipiul Mediaş. Este vorba despre un medieşean în vârstă de 65 de ani. Acesta este cercetat penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de vătămare corporală din culpă şi părăsirea locului producerii accidentului fără încuviinţarea poliţiştilor", se arată în comunicatul IPJ Sibiu.

Citește și: FOTO/ VIDEO: Șofer căutat de polițiști – A lovit cu mașina o fată de 11 ani și a fugit de la locul accidentului

Potrivit sursei citate, poliţiştii au cerut, luni, sprijinul cetăţenilor, pentru găsirea acestui şofer.

Accidentul s-a produs vineri seara, când fetiţa de 11 ani a fost lovită de maşină, în timp ce era împreună cu sora ei mai mică, de 8 ani.

"Cele două fete au plecat acasă, iar în jurul orei 21,35, prin S.N.U.A.U. 112, părinţii fetelor au solicitat intervenţia unui echipaj medical care să-i acorde îngrijiri medicale minorei. Aceasta a fost transportată la Spitalul Municipal Mediaş, fără a necesita internarea", spun cei de la IPJ.

Imaginile de pe camerele de supraveghere din zona accidentului nu au putut ajuta iniţial la identificarea maşinii sau a şoferului care a lovit fetiţa. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO VIDEO: Cum a fost deszăpezit Sebeșul, pe parcursul nopții. Intervenție întinsă pe mai multe ore, în toate zonele cu probleme

Publicat

foto video: cum a fost deszăpezit sebeșul, pe parcursul nopții.

FOTO VIDEO: Cum a fost deszăpezit Sebeșul, pe parcursul nopții. Municipiul s-a confruntat, pe parcursul nopții, cu un nou val de ninsoare.

Pentru a preveni blocarea traficului și apariția problemelor în circulația rutieră, Primăria Sebeș a mobilizat imediat toate mijloacele disponibile: utilaje și oameni.

YouTube videoYouTube video

Echipele de intervenție au acționat pe tot parcursul nopții, curățând arterele principale de circulație, dar...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Porumbei ce zburau pe străzi, serviți într-un restaurant chinezesc pe post de rață. Localul a fost închis

Publicat

whatsapp image 2026 01 09 at 20.14.43.jpeg






Un restaurant chinezesc din Madrid a fost închis după ce polițiștii au descoperit porumbei prinși pe stradă, pregătiți să fie serviți clienților drept carne de rață. Imaginile din bucătărie arată o situație revoltătoare, scrie Mediafax.

Polițiștii au făcut razie la restaurantul chinezesc Jin Gu din cartierul Usera din Madrid. Au fost întâmpinați de o priveliște șocantă.

Imaginile filmate arată...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Foto: Un TIR a derapat și a blocat drumul între Sebeș și Vințu de Jos. Au intervenit utilajele Primăriei Sebeș

Publicat

foto: un tir a derapat și a blocat drumul între

Un TIR a derapat la miezul nopții vineri spre de sâmbătă și a blocat drumul vechi al Pianului și șoseaua națională dintre Sebeș și Vințu de Jos. La fața locului a fost chemată și Poliția.

Pe parcursul nopții a fost frig, iar stratul subțire de zăpadă de pe carosabil a înghețat.

Șoferul a pierdut controlul autocamionului și a ieșit în afara carosabilului. Din fericire, nimeni nu a fost rănit în urma incidentului.

Cu ajutorul unor utilaje ale administrației...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Accident rutier produs pe A1, în zona localității Câlnic. Două persoane rănite

Publicat

accident rutier produs pe a1, în zona localității câlnic. două

Un accident rutier s-a produs sâmbătă dimineață pe A1, în zona localității Câlnic. 

Polițiștii Biroului Poliție Autostrăzi A1 au fost sesizați, prin SNUAU 112, cu privire la producerea unui accident rutier pe autostrada A1, la kilometrul 295, pe raza localității Câlnic.

Din primele date, în evenimentul rutier au fost implicate un autocamion și o autoutilitară, autocamionul acroșând autoutilitara.

În urma impactului, două persoane au suferit leziuni corporale.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe