ACTUALITATE
Polițistul care a violat o tânără cu degetele rămâne în arest. Tribunalul Cluj i-a respins contestația
Tribunalul Cluj a respins, luni, ca nefondată, contestația agentului de poliție Răzvan Vasile Petruș, de la Poliția Rutieră, acuzat că ar fi violat cu degetele o tânără la o petrecere care a avut loc într-un apartament de pe strada Eugen Ionesco din Cluj-Napoca.
”Respinge contestaţia declarată de către inculpatul P. R. V., aflat în arestul IPJ Alba, împotriva încheierii penale nr.106 din 14.11.2022 a Judecătoriei Cluj-Napoca. În baza art.275 al.2 CPP, obligă pe inculpat să plătească 300 lei cheltuieli judiciare în favoarea statului. Definitivă”, se arată în minuta instanței.
Astfel, în…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Spectacol la Botoșani! FC Botoșani și Farul Constanța, egalitate după două goluri marcate în doar trei minute. Scor Final: 1 – 1
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Strada Aluniș din cartierul Tulbureni a fost modernizată complet. Investiție de peste 4 milioane de lei
Citește mai mult pe Botosani24.ro
…
Citește mai mult pe Botosani24.ro

