Connect with us

EVENIMENT

Poze indecente cu un profesor din Vrancea, postate pe Facebook. Anchetă după ce bărbatul a reclamat că sunt trucate

Publicat

masina-politie

Anchetă la Adjud, județul Vrancea, după ce un profesor a reclamat că i-a fost folosită imaginea în poze indecente, postate pe Facebook.

Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Vrancea a demarat o anchetă după ce un profesor de la Colegiul Naţional „Emil Botta” din Adjud a reclamat la poliţie că imaginea sa a fost folosită pentru trucarea mai multor poze indecente, care apoi au fost distribuite pe reţelele de socializare.

„La nivelul Poliţiei Municipiului Adjud a fost înregistrată o plângere, în data de 2 decembrie, de către un profesor care a reclamat că i-a fost folosită imaginea în poze indecente. În prezent se efectuează cercetări cu privire la aspectele sesizate, în vederea stabilirii cu exactitate a celor întâmplate şi luarea măsurilor care se impun”, a declarat, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al IPJ Vrancea, Cătălina Murariu.

Deocamdată nu se ştie dacă elevii liceului au fost cei care au trucat pozele respective şi le-au redistribuit ulterior pe reţelele de socializare. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Primăria Cluj-Napoca scoate la concurs 45 de posturi pentru noul Cămin pentru Vârstnici „Sfântul Vasile cel Mare”

Publicat

varstnici scaled.jpg






Primăria municipiului Cluj-Napoca, prin Direcția de Asistență Socială și Medicală (DASM), deschide o amplă campanie de recrutare pentru 45 de posturi necesare funcționării viitorului Cămin pentru Persoane Vârstnice „Sfântul Vasile cel Mare”.

Perioada de depunere a dosarelor este 8–19 decembrie, iar toate detaliile despre condițiile de participare sunt disponibile online.

Concurs pentru ocuparea a 45 de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Caz de lepră confirmat la o femeie din Asia, care lucrează la un SPA din Cluj. Alte trei cazuri suspecte, în curs de evaluare

Publicat

caz de lepră confirmat la o femeie din asia, care

Ministerul Sănătății a informat că în cursul zilei de joi a fost confirmat un caz de lepră (boala Hansen), iar alte trei cazuri sunt în curs de evaluare clinică și microbiologică, în baza leziunilor cutanate și a criteriilor epidemiologice.

Toate cele patru persoane sunt de sex feminin, originare din Asia, angajate ca maseuze la un salon SPA din Cluj-Napoca.

În România, ultimul caz de lepră (boala Hansen) a fost diagnosticat în 1981. La nivel european, cazurile sunt sporadice,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Seara protestelor la Cluj. Studenții, în stradă pentru burse, s-au alăturat celor care au cerut o justiție independentă

Publicat

protest justitie7.jpg






Sute de clujeni au protestat joi seara la Cluj-Napoca. Primii au ieșit în stradă studenții, care au cerut să fie oprită austeritatea din Educație, care le-a tăiat din burse.

Aceștia s-au alăturat apoi clujenilor care au ieșit în stradă pentru a doua seară consecutiv, pentru o justiție independentă.

“Jos Guvernul”

Studenții sunt extrem de nemulțumiți pentru că mulți nu își mai permit să…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Secretarii primăriilor din Alba, sesiune de instruire la sediul Prefecturii. Care au fost temele abordate

Publicat

foto: secretarii primăriilor din alba, sesiune de instruire la sediul

La sediul Instituției Prefectului – Județul Alba a avut loc joi o sesiune de instruire dedicată secretarilor celor 78 de unități administrativ-teritoriale din județ, cu participarea unor primari, organizați în trei serii. Sesiunea de instruire a fost condusă de către prefectul Nicolae Albu. 

Întâlnirea a avut ca scop prezentarea modului de completare și transmitere a anexelor prevăzute de art. III din OUG nr. 38/2025, respectiv a situațiilor centralizate privind cererile…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe