EVENIMENT
Pregătiri pentru Zilele Clujului, sărbătoarea orașului. Vezi PROGRAMUL și concertele
Municipiul Cluj-Napoca se pregătește de sărbătoarea întregii comunității – Zilele Clujului, ediția a 12-a, care se va desfășura în perioada 30 mai – 2 iunie, cu evenimente pentru clujenii de toate vârstele și activități pentru întreaga familie.
”Pentru mine Zilele Clujului înseamnă în primul rând un prilej de întâlnire cu clujenii, cu prieteni pe care nu i-am văzut de mult, cu oameni dragi. Este o ocazie să celebrăm tot ce are Clujul mai frumos.
Și anul acesta vor fi peste 40 locuri cu evenimente și activități în oraș, timp de 4 zile în perioada 30 mai – 2 iunie”, a transmis primarul Emil Boc.
Programul pe zile
Joi, 30 mai
Concerte în Piața Unirii: Iuliana Beregoi, Cargo, Irina Rimes
Spectacol de drone, lasere și video mapping la ora 21:45
Strada Mihail Kogălniceanu: Festivalul Gastronomic Internațional, momente artistice și concerte.
Strada Universității: Spațiu al artei și muzicii cu multe momente speciale.
Municipiul Cluj-Napoca se pregătește de sărbătoarea întregii comunității – Zilele Clujului, ediția a 12-a, care se va desfășura în perioada 30 mai – 2 iunie, cu evenimente pentru clujenii de toate vârstele și activități pentru întreaga familie.
”Pentru mine Zilele Clujului înseamnă în primul rând un prilej de întâlnire cu clujenii, cu prieteni pe care nu i-am văzut de mult, cu oameni dragi. Este o ocazie să celebrăm tot ce are Clujul mai...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
O tamponare între două mașini a avut loc marți la capătul străzii Oașului, la intersecția cu strada Valea Chintăului.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Cluj, incidentul nu s-a soldat cu victime.
Deși nimeni nu a avut nevoie de îngrijiri medicale, una dintre mașini a fost grav avariată, iar imaginile de la fața locului arată un vehicul serios șifonat.
ISU Cluj a intervenit...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Decembrie, luna odihnei plătite. Președintele CJ Cluj, Alin Tișe, mesaj dur către bugetari
România a încheiat anul trecut într-o aparentă „hibernare administrativă”, iar președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, a comentat ironic fenomenul într-un pamflet publicat recent.
Acesta descrie ultima lună a anului drept un „experiment național” în care statul ia vacanță, lăsând impresia că viața administrativă poate supraviețui și fără ședințe și hârtii.
„Nu a nins...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Ilie Bolojan, ministru interimar al Educației și Cercetării, după demisia lui Daniel David
Guvernul a anunțat marți seara că premierul Ilie Bolojan va prelua interimatul la Ministerul Educației și Cercetării, după demisia lui Daniel David, survenită înainte de sărbătorile de Crăciun.
Decizia vine într-un context tensionat, marcat de nemulțumiri legate de bugetul alocat educației și cercetării, în special de reducerea fondurilor destinate universităților, potrivit MediaFax.
Propunerea de...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Dacia va lansa un nou model electric, vândut în paralel cu Spring. Cât va costa noua mașină
Dacia va lansa un nou model electric, vândut în paralel cu Spring. Dacia își intensifică planurile de dezvoltare în 2026, cu o strategie duală pe segmentul electric.
Potrivit informațiilor publicate de Autocar.co.uk, producătorul auto va menține în ofertă actualul Dacia Sprig și va introduce un nou model urban electric. De asemenea, producătorul pregătește lansarea unui autoturism compact din clasa C, care va fi fabricat în România.
Dacia va lansa un nou model electric,...
Citește mai mult pe Alba24.ro


