Connect with us

ACTUALITATE

PREMIERE CINEMATOGRAFICE Aladdin trebuie să înfrunte Godzilla pentru a-şi păstra primul loc în boxoffice

Publicat

La sfârşitul săptămânii trecute nimic nu a putut să oprească superproducţia Disney „Aladdin” să se instaleze confortabil pe prima poziţie în boxoffice-ul nord-american, însă pentru a-şi păstra această poziţie încă o săptămână, Aladdin va trebui să dea piept cu Godzilla, legendarul monstru aflat începând de vineri în faţa unor noi aventuri pe marile ecrane în producţia „Godzilla: King of the Monsters”.

În „Godzilla: King of the Monsters”, care este lansat tot vineri şi în cinematografele din România, Godzilla luptă împotriva unor monştri precum Mothra, Rodan dar şi a temutului King Ghidorah, o bestie cu trei capete. Filmul, în regia lui Michael Dougherty, îi are în distribuţie, printre alţii, pe Kyle Chandler, Vera Farmiga, Millie Bobby Brown şi Ken Watanabe.

Conform experţilor, acest film ar putea realiza încasări de peste 50 de milioane de dolari la sfârşitul acestei săptămâni. Pentru comparaţie, „Aladdin” a obţinut încasări de 86,1 milioane de dolari în weekend-ul trecut.

O altă lansare importantă a sfârşitului de săptămână este filmul biografic „Rocketman”, despre viaţa şi cariera artistică a celebrului muzician britanic Elton John. Filmul, în regia lui Dexter Fletcher, propune o incursiune în viaţa lui Elton John, în perioada sa de debut, înainte de a ajunge la statutul de vedetă internaţională. Rolurile principale sunt interpretate de Taron Egerton, Jamie Bell, Richard Madden şi Bryce Dallas Howard.

Filmul horror „Ma”, în regia lui Tate Taylor, închide lista lansărilor din acest sfârşit de săptămână. Cu o distribuţie importantă, poate neobişnuită pentru un film horror, din care fac parte Octavia Spencer, Diana Silvers, Juliette Lewis şi McKaley Miller, „Ma” spune povestea unei femei singuratice care se împrieteneşte cu un grup de adolescenţi şi decide să-i lase să organizeze o petrecere în casa ei. Totul se desfăşoară ca pe roate, tinerii se bucură de petrecere, când încep să se producă nişte lucruri ciudate care îi fac să-şi pună întrebări cu privire la adevăratele intenţii ale gazdei lor. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Două cutremure de magnitudini 3,8 și 3,3 s-au produs luni dimineața în zona Vrancea

Publicat

cutremur 1.jpg

Publicitate

Două cutremure cu magnitudini de 3,8 și, respectiv, 3,3 s-au produs luni dimineața în zona seismică Vrancea, potrivit informațiilor publicate de Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP).

Primul seism, de 3,8, s-a produs la ora locală 5:40, în județul Vrancea, la adâncimea de 139,4 km, în apropierea următoarelor orașe: 50 km vest de Focșani, 62 km nord de Buzău, 62 km est de Sfântu-Gheorghe, 72 km est de…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Mesajul premierului Ilie Bolojan, de Ziua Națională. Prezent la Alba Iulia

Publicat

mesajul premierului ilie bolojan, de ziua națională. prezent la alba

Publicitate

Premierul Ilie Bolojan a transmis un mesaj cu prilejul Zilei Național. El va fi prezent la Alba Iulia, pentru a asista la parada militară programată în oraș. 

Dragi români,

Marea Unire din 1918 este, cred eu, cel mai frumos moment al istoriei noastre naționale. E temelia României de azi, e amintirea marilor sacrificii din Primul Război Mondial și e o lecție permanentă de solidaritate românească.

1 decembrie ne îndeamnă să avem încredere în…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

La mulți ani, România! La mulți ani, români! 1 Decembrie 1918: MAREA UNIRE de la Alba Iulia

Publicat

la mulți ani, românia! la mulți ani, români! 1 decembrie

Publicitate

Românii sărbătoresc astăzi cel mai mare eveniment al națiunii noastre, ziua de 1 Decembrie 1918 și ziua în care s-a înfăptuit Marea Unire de la Alba Iulia. 

Alba Iulia a găzduit la data de 1 decembrie 1918, Marea Adunare Națională a Românilor, momentul unirii Transilvaniei cu România.

Adunarea a avut loc în Cetatea Alba Carolina și a reunit delegați din toate colțurile Transilvaniei.

În timpul adunării, s-au adoptat hotărâri privind unirea…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

CALENDAR ORTODOX 2025: Sfântul Cuvios Filaret cel Milostiv

Publicat

calendar ortodox 2025: sfântul cuvios filaret cel milostiv

Publicitate

Acest sfânt s-a născut în Galatia (Asia Mică), din părinți binecredincioși, Gheorghe și Ana care l-au crescut în lumina faptelor bune. Filaret s-a căsătorit cu Teozva, o fată ce provenea dintr-o familie bogată. După căsătorie, Filaret și Teozva au locuit în satul Amnia din Paflagonia (Asia Mică). Dumnezeu le-a binecuvântat casa cu un băiat (Ioan) și două fete (Ipatia și Evantia).

Averea lui Filaret a crescut din zi în zi, prin muncă…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe