EVENIMENT
Preşedintele Consiliului Judeţean Brașov, Adrian Veștea, confirmat cu COVID-19
Preşedintele Consiliului Judeţean Braşov, Adrian Veştea, lider al liberalilor braşoveni, a fost confirmat cu COVID-19.
"M-am angajat să fiu întotdeauna sincer cu dumneavoastră şi să dau dovadă de maximă transparenţă, nu doar la bine, ci şi în momentele mai puţin plăcute. Vreau, de aceea, să vă anunţ că am fost declarat pozitiv la testul pentru COVID-19.
Vă mărturisesc că am fost surprins, deoarece am respectat toate măsurile de protecţie. Imediat după ce am aflat rezultatul testului m-am izolat, iar în următoarea perioadă voi urma schema de tratament indicată de medicii specialişti. Mă simt bine, nu prezint simptome şi am încredere că voi depăşi această încercare. Iar când medicii mă vor declara vindecat voi reveni la treabă", a anunţat joi Adrian Veştea într-o postare pe Facebook.
Pe perioada în care nu îşi poate îndeplini atribuţiile, Veştea a precizat că îl desemnează pe vicepreşedintele CJ Braşov Şerban Todorică (PNL) pentru a prelua atribuţiile de preşedinte al Consiliului Judeţean, urmând să se consulte "permanent, telefonic şi prin intermediul platformelor online". Agerpres
EVENIMENT
FOTO. UPDATE. Incendiu de Crăciun la o cabană din Beliș. O femeie cu arsuri ușoare a fost transportată la spital
Un incendiu a izbucnit la o cabană construită din lemn din localitatea Beliș, județul Cluj, chiar în ziua de Crăciun.O femeie a suferit arsuri ușoare.
Pompierii din cadrul Detașamentului Huedin intervin în aceste momente pentru localizarea și stingerea focului, misiunea fiind în plină desfășurare.
Incendiu la o cabană din Beliș
Din primele informații, flăcările au afectat o suprafață de aproximativ...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
26 decembrie: Spectacolul „Bună veste gazdă-n casă”. Ansamblul „Doru' Munților” din Săsciori sărbătorește 3 ani de activitate
Ansamblul Folcloric „Doru’ Munților” din Săsciori organizează vineri, 26 decembrie, spectacolul „Bună veste gazdă-n casă!” care marchează 3 ani de activitate a ansamblului.
Spectacolul se va desfășura în a doua zi de Crăciun, de la ora 16:30, la Căminul Cultural din localitatea Săsciori. Spectacolul va fi transmis live pe pagina de Youtube a ansamblului.

Ansamblul Folcloric „Doru' Munților” din comuna...
Citește mai mult pe Alba24.ro
Vouchere de 50 de lei pentru energie electrică. Programul privind voucherele de 50 de lei pentru energie electrică se prelungește în 2026, a anunțat marți ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare.
La întrebarea dacă cotele de persoane vulnerabile vor crește sau vor rămâne aceleași, ministrul Finanțelor a răspuns că programul se prelungește, dar că ritmul de înscriere depinde de cetățeni.
Vouchere de 50 de lei pentru energie electrică
„În primul rând nu depinde...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
FOTO. Incendiu de Crăciun la o cabană din Beliș. O femeie cu arsuri ușoare, asistată de echipajele SMURD
Un incendiu a izbucnit la o cabană construită din lemn din localitatea Beliș, județul Cluj, chiar în ziua de Crăciun.O femeie a suferit arsuri ușoare.
Pompierii din cadrul Detașamentului Huedin intervin în aceste momente pentru localizarea și stingerea focului, misiunea fiind în plină desfășurare.
Incendiu la o cabană din Beliș
Din primele informații, flăcările au afectat o suprafață de aproximativ...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
