ACTUALITATE
Primăria Aiud vinde în acest an peste 1.500 mc de lemn de lucru fasonat. Care este prețul și cine va putea cumpăra
Primăria Aiud vinde în acest an persoanelor fizice și unităților de interes local peste 1.500 mc de lemn, la prețul de 220 lei/mc.
Consilierii locali din Aiud au aprobat, în ședința din 16 februarie o hotărâre privind vânzarea directă a lemnului de lucru fasonat către persoane fizice și către unităţile de interes local finanţate integral sau parţial de la bugetul de stat sau de la bugetul local care nu desfăşoară activitate economică.
Potrivit documentului, în anul 2023 se va recolta și valorifica din fondul forestier aflat în proprietatea UAT Aiud un volum total de masă lemnoasă de 2.835 mc.
De asemenea, a fost aprobată vânzarea...
Citește mai mult pe Ardeal24.ro
ACTUALITATE
Botoșani: Acțiunea polițiștilor pentru siguranța elevilor. 13 activități de informare și prevenire , la care au participat 420 elevi și 21 cadre didactice
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Incendiu la Darabani! O familie a fost la un pas să rămână fără casă. Cauza stabilită de pompieri
Citește mai mult pe Botosani24.ro
Citește mai mult pe Botosani24.ro
