Connect with us

ACTUALITATE

Proprietarul unei livezi de cireşi, asaltat de sute de doritori să culeagă singuri fructele pe care le cumpără

Publicat

Un vrâncean care deţine o livadă de cireşe la Blidari, în comuna Coteşti, a ales o cale inedită de a-şi face reclamă produsului în vreme de pandemie, invitând pofticioşii în livadă să culeagă singuri cireşele pe care doresc să le cumpere.

„Fac o invitaţie pentru data de 17 mai, la livada mea din sat Blidari, lîngă Coteşti, la 15 km de Focşani, pentru a avea posibilitatea să vă culegeţi singuri pofticioasele cireşe de Mai ! (…) Avantaje: O plimbare la aer curat! Posibilitatea de a culege singuri şi pe alese cireşe proaspete, de o calitate ireproşabilă! Degustarea pe săturate, fără să vă coste nimic”, a scris vrânceanul, pe pagina sa de socializare.

Acesta promite să-şi întâmpine oaspeţii cu o ţuică de mere, iar locul de parcare este garantat în imediata apropiere a livezii de cireşi. Preţul pe kilogram este unul modic, dar există şi o condiţie: cumpărătorii trebuie să achiziţioneze minim cinci kilograme de cireşe.

În numai câteva ore, vrânceanul a fost sunat de sute de persoane dornice de cireşe, dar şi de o ieşire la aer curat, astfel că acesta a revenit cu un mesaj pentru a anunţa că, din cauza numărului foarte mare de solicitări, nu mai poate accepta alte cereri.

Postarea a avut peste 3.000 de like-uri şi aproape 6.000 de distribuiri în doar câteva ore, semn că iniţiativa bărbatului a fost apreciată. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Măsuri de ordine publică la meciul dintre Petrolul Ploiești – FC Botoșani

Publicat

jandarmii botoșăneni au prins în flagrant doi hoți de buzunare.

Publicitate

Gruparea de Jandarmi Mobilă Ploiești, alături de celelalte instituții cu atribuții în domeniul ordinii și siguranței publice, va lua măsuri pentru desfășurarea, în condiții de siguranță, a partidei de fotbal din SuperLiga României, dintre echipele ACS PETROLUL 52 și AFC Botoșani, programată luni, 03.11.2025, începând cu orele 20:30, pe stadionul ‘Ilie Oană’ din Municipiul Ploiești.

Accesul spectatorilor se va face astfel:

– pentru…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Senat: Proiectul privind reducerea la 300 a numărului de parlamentari, ADOPTAT tacit. „Va trece la Camera Deputaților și probabil va fi vârât într-un sertar”

Publicat

senat: 4 martie – dezbatere publică generată de propunerea legislativă

Publicitate

Senatul a adoptat tacit, luni, proiectul privind reducerea la 300 a numărului de parlamentari inițiat de USR.

În 13 octombrie, senatorii au aprobat prelungirea termenului de dezbatere de la 45 la 60 de zile, pentru a fi evitată adoptarea tacită, dar termenul a fost epuizat.

Proiectul a fost înregistrat la Senat, primul for sesizat, în 28 mai, fiind trimis în 2 septembrie pentru raport la Comisiile juridică și de administrație.

Actul normativ va merge la…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Black Friday: ANPC recomandă verificarea magazinului online și alegerea unei metode sigure de plată

Publicat

black friday: anpc recomandă verificarea magazinului online și alegerea unei

Publicitate

Verificarea magazinului online, a prețului produsului, alegerea unei metode sigure de plată și folosirea garanției legale sunt câteva dintre recomandările Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor (ANPC) pentru perioada de reduceri Black Friday.

‘Black Friday, Vinerea Neagră, indiferent de denumire și de durată, în România se desfășoară, de câțiva ani, pe tot parcursul lunii noiembrie, în special la începutul lunii, deși, în…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

INSP: 49 de cazuri de infecție cu virusul West Nile, înregistrate de la începutul lunii iunie. Trei decese

Publicat

insp: 47 de cazuri de infecție cu virusul west nile,

Publicitate

Institutul Național de Sănătate Publică (INSP) a anunțat că în perioada 2 iunie – 30 octombrie au fost înregistrate 49 de cazuri de infecție cu virusul West Nile în România.

Dintre acestea, 41 sunt cazuri confirmate, iar opt sunt cazuri probabile. Potrivit INSP, în aceeași perioadă au fost înregistrate trei decese cauzate de infecția cu virusul West Nile, câte unul în județele Brăila, Dâmbovița și Timiș.

Cazurile au fost raportate în:…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe