ACTUALITATE
Protestele continuă în Israel, pentru a cincea săptămână consecutiv. Netanyahu și șeful securității reacționează (Video)
Mii de persoane au manifestat sâmbătă în centrul Tel Avivului, pentru a cincea săptămână consecutiv, împotriva controversatelor reforme judiciare avute în vedere de guvernul premierului israelian Benjamin Netanyahu.
Fluturând drapelul israelian albastru şi alb, numeroşi manifestanţi au invadat strada Kaplan din centrul oraşului cu pancarte pe care se putea citi că noul guvern este o „ameninţare la adresa păcii mondiale”. Pe o altă pancartă figura un apel la „salvarea democraţiei Israelului de Netanyahu”, informează AFP.
Manifestaţii au loc în fiecare…
Citește mai mult pe Spotmedia.ro
ACTUALITATE
FOTO: Incendiu violent la Hănești! Casă distrusă de flăcări. Proprietarul a încercat să salveze din lucruri, dar a fost neputincios
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
O mamă cu copilul în brațe a fost surprinsă în timp ce traversa grăbită strada printre două TIR-uri, la doar câțiva pași de o trecere pentru pietoni
Citește mai mult pe Botosani24.ro

