Connect with us

EVENIMENT

Radare de weekend în ALBA și restricții de circulație la Alba Iulia. Recomandări de la Poliția Rutieră pentru șoferi

Publicat

masina politia actiune rutiere.jpg

Polițiștii rutieri din Alba continuă activitatea de monitorizare a circulației, în weekend. Vor fi amplasate aparate radar în mai multe zone din județ.

Șoferilor le este recomandat să respecte toate regulile de circulație, să ruleze cu viteză regulamentară, să manifeste respect și răbdare în trafic, să nu conducă obosiți.

Consumul de alcool (peste 0,80 g/l alcool pur în sânge) sau alte substanțe (psihoactive) reprezintă infracțiuni.

Radare de weekend – amplasarea…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Percheziții BCCO și DIICOT Alba Iulia, la Sebeș și Sibiu. 5 bărbați care vindeau droguri inclusiv către minori din Alba, reținuți

Publicat

percheziții bcco și diicot alba iulia, la sebeș și sibiu.

La data de 11 noiembrie 2025, polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Alba Iulia, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Alba Iulia, au efectuat 8 percheziții domiciliare, în municipiul Sebeș și municipiul Sibiu, la persoane cercetate pentru săvârșirea infracțiunilor de trafic de droguri de risc, trafic de droguri de mare risc și efectuare, fără drept, de operaţiuni cu produse susceptibile de a avea efecte psihoactive.

Potrivit IPJ…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Bărbat din Sebeș, după gratii. Cât va sta la închisoare pentru trafic de droguri

Publicat

soția unui deținut procesoman care va fi transferat la penitenciarul

Un bărbat din Sebeș a ajuns după gratii. Este condamnat la pedeapsă cu închisoarea pentru trafic de droguri.

Potrivit IPJ Alba, marți, 11 noiembrie, polițiștii de investigații criminale din Sebeș au depistat și reținut un bărbat de 37 de ani, din municipiul Sebeș, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis la data de 11 noiembrie 2025, de către Tribunalul Alba.

Acesta a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de 5 ani…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Intersecții Tehnice 2025. Clujul devine centrul inginerilor de instalații din România

Publicat

invitatie intersectii tehnice aiir transilvania cluj1 1 scaled.jpg






Pe 20 noiembrie 2025, Cluj-Napoca va găzdui prima ediție a forumului Intersecții Tehnice, eveniment care promite să devină reperul anual al profesioniștilor din domeniul instalațiilor.

Organizată de Facultatea de Inginerie a Instalațiilor din Cluj-Napoca și AIIR – Filialele Transilvania Cluj și Brașov, conferința reunește ingineri, antreprenori, cadre universitare și reprezentanți ai instituțiilor publice…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO Spitalul groazei: Mizerie, pacienți lăsați dezbrăcați în frig. Probleme teribile pe secția de psihiatrie din Târnăveni

Publicat

foto spitalul groazei: mizerie, pacienți lăsați dezbrăcați în frig. probleme

Imagini greu de privit, mizerie cât cuprinde, paturi murdare: asta a găsit activitsta Georgiana Pascu, într-o vizită inopinată, la secția de psihiatrie a spitalului Municipal „Dr. Gheorghe Marinescu” din Târnăveni. De asemenea într-o scrisoare trimisă ministrului Sănătății, acesta detaliază cum în ultimii ani au murit 25 de pacienți în doi ani, cum au sesizări legate de pacienți lăsați în frig sau cum sunt ținuți dezbrăcați pe saloane. 

Este vorba despre o vizită…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe