ACTUALITATE
Raed Arafat: Reacția autorităților după cutremur a fost bună. Ce trebuie să facă oamenii în cazul unui seism

Raed Arafat a vorbit primele reacții ale instituțiilor după cutremurul resimțit luni în mai multe județe din România și a făcut recomandări cu privire la felul în care ar trebui să acționeze oamenii în cazul unui cutremur.
Reamintim că un cutremur cu magnitudinea de 5,2 s-a resimțit și în Alba, luni după-amiază, la ora 16:58. O replică de 3 s-a produs după 20 de minute.
Inspectoratele pentru situații de urgență au intrat imediat în procedurile lor normale, patrulând inclusiv cartierele sau zonele considerate mai vulnerabile, a spus Arafat.
Citește…
Citește mai mult pe Alba24.ro
ACTUALITATE
Călin Georgescu, trimis în judecată pentru promovarea cultului unor persoane responsabile de crime de război

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai mult pe Botosani24.ro