EVENIMENT
Report de peste 19 milioane lei la Joker şi de 2,27 milioane lei la Noroc
Reportul la categoria I a jocului Joker este de aproximativ 19,5 milioane de lei (peste 4 milioane de euro), iar la jocul Noroc reportul cumulat este în valoare de aproximativ 2,27 milioane de lei (peste 465.600 de euro), în cadrul extragerilor loto de duminică, informează Loteria Română.
La Loto 6/49 se înregistrează la categoria I un report în valoare de aproximativ 531.000 de lei (aproximativ 109.000 de euro).
La categoria a II-a a jocului Joker, reportul este de aproximativ 156.000 de lei (aproximativ 32.000 de euro). La Noroc Plus, la categoria I, se înregistrează un report în valoare de aproximativ 967.000 de lei (aproximativ 198.400 de euro).
La Loto 5/40 se înregistrează, la categoria I, un report în valoare de peste 763.500 de lei (peste 156.600 de euro), iar la categoria a II-a, la acelaşi joc, reportul este de aproximativ 163.000 de lei (peste 33.400 de euro). La Super Noroc este in joc un report cumulat în valoare de peste 10.200 de lei.
Noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 şi Super Noroc au loc duminică, după ce la tragerile loto de joi, Loteria Română a acordat 20.050 de câştiguri în valoare totală de peste 938.500 de lei. AGERPRES
EVENIMENT
Bolojan avertizează CCR: „Amânarea deciziei pensiilor magistraților va costa România”. Reacție dură a șefei ÎCCJ, Lia Savonea
Premierul Ilie Bolojan a transmis vineri Curții Constituționale o informare oficială privind consecințele amânării decizii legate de pensiile magistraților, avertizând că România ar putea pierde fonduri importante din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) dacă procedurile se prelungesc. Decizia a fost amânată pentru a patra oară, miercuri, 11 februarie.
Șeful Executivului a susținut că este...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Conceptul „School Street” ar putea fi implementat la Cugir. Străzile din zona școlilor, închise pentru mașini în fiecare dimineață
O inițiativă îndrăzneață din Vancouver ar putea transforma diminețile elevilor din Cugir: o oră fără trafic auto pe străzile din zona școlilor, pentru siguranță, aer curat și mai puțin stres.
Conceptul „School Street” (strada școlară), în care străzile din jurul unităților de învățământ se deschid în fiecare dimineață, timp de o oră, pentru elevi și cetățeni, ar putea fi implementat și la Cugir.
În Vancouver, cel mai mare oraș din provincia Columbia...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Emma Răducanu și Sorana Cîrstea se vor duela în finala Transylvania Open de la Cluj-Napoca
Cluj-Napoca va găzdui o finală spectaculoasă la ediția 2026 a Transylvania Open, unde Emma Răducanu și Sorana Cîrstea se vor înfrunta pentru trofeul competiției.
Duelul promite o atmosferă electrizantă în BT Arena, cu tribunele pregătite pentru un meci de gală între două jucătoare apreciate de publicul român.
Emma Răducanu, sportiva cu origini românești și principala favorită a turneului, a ajuns în...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Regulamentul de bloc, documentul obligatoriu pentru toate asociațiile de proprietari. Ce reguli trebuie să conțină
Regulamentul de bloc, documentul obligatoriu pentru toate asociațiile de proprietari. Asociațiile de proprietari sunt obligate, potrivit legii, să adopte un document scris cu privire la regulile și condițiile de folosință a părților comune ale imobilelor și normele de conduită și bună vecinătate dintre proprietari.
Regulile înscrise în regulament trebuie respectate de către toți cei care intră în bloc, nu doar de către proprietari sau chiriași.
Regulamentul de bloc,...
Citește mai mult pe Alba24.ro
