Connect with us

EVENIMENT

Report de peste 5,1 milioane de euro la categoria I a jocului Joker, respectiv de 1,7 milioane de euro la 6/49

Publicat

loto-6-49

Reportul la jocul Loto 6/49, categoria I, va fi de peste 1,73 milioane de euro la extragerile programate pentru duminică, 25 aprilie, în timp ce la Joker, aceeaşi categorie, suma cumulată va depăşi 5,19 milioane de euro, a anunţat, luni, Loteria Română, într-un comunicat transmis AGERPRES.

Potrivit sursei citate, duminică, vor avea loc noi extrageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 şi Super Noroc.

Astfel, la Loto 6/49 se înregistrează la categoria I un report în valoare de peste 8,56 milioane lei (peste 1,73 milioane de euro), iar la Noroc un report cumulat în valoare de peste 1,83 milioane lei (peste 372.000 de euro).

De asemenea, la jocul Joker, la categoria I, este în joc un report în valoare de peste 25,60 milioane lei (peste 5,19 milioane de euro), iar la categoria a II-a se înregistrează un report în valoare de aproximativ 53.000 de lei (aproximativ 10.800 de euro).

Totodată, la Noroc Plus, la categoria I, este în joc un report în valoare de peste 1,53 milioane lei (peste 312.300 de euro), iar la categoria a II-a, la acelaşi joc, reportul este de peste 25.300 de lei.

La Loto 5/40, la categoria I, se înregistrează un report în valoare de aproximativ 600.000 de lei (peste 121.700 de euro) iar la Super Noroc, la aceeaşi categorie, este in joc un report in valoare de peste 71.200 de lei (peste 14.400 de euro).

Loteria Română a acordat la extragerile loto de joi, 22 aprilie, peste 19.700 de câştiguri în valoare totală de peste 1 milion de lei. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Pericolul comenzilor de pe internet: O persoană din Alba a comandat un aparat de sudură, dar a primit o jucărie

Publicat

un bărbat din alba a comandat o șurubelniță în valoare

Țepele pe internet s-au înmulțit în ultima perioadă. De foarte multe ori persoane de bună credință comandă produse, dar se întâmplă ca la livrare să aibă parte de surprize foarte neplăcute. 

Este și cazul unei persoane din Alba, caz descris de magistrații Judecătoriei Alba Iulia, într-o motivare de instanță. Mai exact în data de 2 decembrie, magistrații au admis confirmarea renunțării la urmărirea penală. 

Din câte se pare, ”la data 29 iunie 2025 persoana…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Concert extraordinar de Crăciun la Palatul Cultural Blaj, pe 26 decembrie

Publicat

concert extraordinar de crăciun la palatul cultural blaj, pe 26

Un concert extraordinar de Crăciun va avea loc la Palatul Cultural Blaj, pe 26 decembrie. 

Blăjenii sunt invitați la un eveniment muzical deosebit în a doua zi de Crăciun. Vineri, 26 decembrie 2025, de la ora 18:00, la Palatul Cultural Blaj va avea loc Concertul Extraordinar de Crăciun, organizat de Primăria Municipiului Blaj și Palatul Cultural Blaj.

Pe scenă va urca Transilvania Symphonique Orchestra, dirijată de Cristian Sandu, într-un spectacol festiv ce reunește unii dintre…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Cea mai gustoasă pizdulice. Reţete de la mari chefi pentru delicatesa rară

Publicat

pizdulice preparate.jpg






„Pizdulice” este un termen folosit pentru a descrie o piesă de carne din interiorul pulpei, de obicei de porc sau vită, cunoscută și sub denumirea de „spider steak” sau „araignée” în franceză. Această bucată de carne este foarte gustoasă și fragedă, având fibre scurte, marmorare fină de grăsime și fiind foarte suculentă. De obicei, se găsesc doar două bucăți de „pizdulice” per animal, fiecare…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ce amendă poți lua dacă ești prins cu câteva grame de cannabis la tine. Cazul unui bărbat din Alba, anchetat de DIICOT

Publicat

o nouă emisiune fidelis de titluri de stat a fost

Un bărbat din Alba care a fost depisat de două ori cu droguri asupra sa, a primit din partea magistraților Tribunalului Alba o amendă penală. Mai exact, în data de 27 noiembrie judecătorii au admis un acord de recunoaștere semnat de bărbat cu procurorul de caz. 

Dosarul a fost instrumentat de DIICOT Alba Iulia. În linii mari, cazul este unul simplu.  Potrivit motivării instanței, inculpatul din dosar a fost depistat de două ori cu droguri asupra sa: mai exact cu canabis.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe