Connect with us

EVENIMENT

Report record de peste 5,98 milioane de euro la Joker

Publicat

loto

Un report de peste 29,42 milioane lei (peste 5,98 milioane de euro) este în joc la categoria I a jocului Joker, în cadrul tragerilor loto de joi, informează un comunicat al Loteriei Române.

La categoria I de la Loto 6/49 se înregistrează un report în valoare de peste peste 4,21 milioane lei (peste 858.300 de euro), iar la Noroc este in joc un report cumulat în valoare de peste 2,31 milioane lei (peste 470.300 de euro). Totodată, la Noroc Plus se înregistrează la categoria I un report de aproximativ 382.000 de lei (peste 77.700 de euro).

La Loto 5/40 se înregistrează, la categoria I, un report în valoare de peste 572.000 de lei (peste 116.400 de euro). La Super Noroc este în joc la categoria I un report in valoare de peste 173.800 de lei (peste 35.300 de euro).

La tragerea Joker de duminică, 8 august, la categoria a II-a s-a înregistrat un câştig în valoare de 162.628 lei. Biletul norocos a fost jucat la o agenţie din Constanţa şi a fost completat cu doua variante simple la Joker şi o variantă la Noroc Plus.

Joi au loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 şi Super Noroc, după ce la tragerile loto de duminică, 8 august, Loteria Română a acordat peste 38.800 de câştiguri în valoare totală de peste 1,81 milioane lei.

AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Un deținut închis la Penitenciarul Aiud a primit o nouă pedepasă: Condamnare pentru o tâlhărie și un furt comise în Sebeș

Publicat

bărbat din zlatna, după gratii. cât va sta la închisoare

Un deținut al Penitenciarului Aiud aflat în executarea unei pedepse, mai primit o nouă condamnare într-un dosar vechi de patru ani. Recent, bărbatul închis la Aiud a fost condamnat pentru o tâlhărie și un furt, ambele infracțiuni comise în 2021, pe raza municipiului Sebeș. 

Faptele au avut loc în luna mai și iunie a anului 2021. La mai bine de patru ani de la comiterea lor, magistrații Judecătoriei Sebeș l-au condamnat pe bărbat. O decizie a fost dată în data de 15 septembrie…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ministerul Educației: Normele la plata cu ora, reduse la jumătate. Mai mulți profesori calificați la clasă în acest an școlar

Publicat

profesor scoala clasa catalog ore e1644100251124.webp.webp






Ministerul Educației a transmis primele rezultate ale măsurilor fiscal-bugetare introduse prin Legea 141/2025, care au vizat și reducerea cheltuielilor cu personalul din învățământ.

Principala schimbare este aceea că numărul normelor la plata cu ora s-a redus de la peste 30.000 la aproximativ 14.500, adică la jumătate, în anul școlar 2025–2026.

98,6% dintre profesorii titulari au rămas în aceleași…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

17 septembrie: Ziua Internațională a Siguranței Pacienților. Care este tema din 2025

Publicat

17 septembrie: ziua internațională a siguranței pacienților. care este tema

17 septembrie: Ziua Internațională a Siguranței Pacienților este o inițiativă globală marcată anual pe data de 17 septembrie și organizată de Organizația Mondială a Sănătății (OMS).

Această zi are scopul de a crește gradul de conștientizare cu privire la siguranța pacienților în cadrul sistemelor de sănătate și de a promova măsuri care să prevină erorile medicale și incidentele care afectează siguranța celor care beneficiază de îngrijiri.

A fost stabilită…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

OPINIE. Alin Tișe: „Trebuie să reducem cheltuielile cu salariile unor instituții, nu oamenii”

Publicat

alin tise2 cj.jpg






Președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, critică marți modul în care Guvernul discută reducerea cheltuielilor publice, acuzând „o tombolă a cifrelor” și solicitând soluții inteligente, nu victime colaterale.

Văd în ultima perioadă o veritabilă tombolă a cifrelor, vehiculată în spațiul public, având ca scop reducerea cheltuielilor publice, în speță a cheltuielilor cu salariile…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe