Connect with us

ACTUALITATE

RESTRICŢII auto. ORAR. Trei transporturi AGABARITICE prin Cluj şi Transilvania. Vor OCUPA peste 3,5 metri din lăţimea şoselelor

Publicat

transport agabaritic intern international 1 800x480 1.jpg

Trei transporturi agabaritice care vin de la Vama Borş vor străbate o parte din Transilvania, miercuri, printre localităţi numărându-se şi Clujul. În trafic vor fi restricţii de circulaţie.

„Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, astăzi, 19 ianuarie, se vor desfăşura trei transporturi agabaritice, pe traseul: PTF Borş II – A 3 – DN 19 – Centura Oradea – DN 1 – A 3 – DN 1F – mun. Cluj-Napoca – Centura Apahida – Vâlcelele – DN 1C – DJ 161D – DJ 172F – DN 17 – Utriu.

Primul transport va pleca la ora 20:00 şi este format dintr-un camion cu lungimea de 42,90 metri, lăţimea de 3,50 metri şi greutatea de 33,36 tone, al doilea va pleca la ora 21.30 şi are lungimea de 48,80 metri, lăţimea de 3,50 metri şi greutatea de 33,20 tone, iar cel de-al treilea va pleca la ora 23.00 şi este format dintr-un camion cu lungimea de 42,80 metri, lăţimea de 3,50 metri şi greutatea de 33,30 tone.

Viteza de deplasare va fi adaptată condiţiilor de trafic. În conformitate OUG 195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice, viteza maximă de deplasare a vehiculelor cu depăşiri este de 70 km/oră.

Convoaiele vor fi însoţite pe traseul precizat de echipaje ale poliţiei rutiere”, informează Centru Infotrafic al Poliţiei Române.

Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News

Vezi mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Bărbat de 28 de ani, căutat de familie cu poliția. Dacă aveți informații, sunați la 112

Publicat

bărbat de 28 de ani, căutat de familie cu poliția.

Publicitate

Pe 4 august, David Dădăci, in varsta de 28 ani, a plecat din orasul Bruxelles, statul Belgia, fara a mai contacta familia pana in prezent.

Semnalmente: inaltime 1,80 m, aprox. 100 kg, ochi caprui, par brunet scurt, poarta barba, nu se cunosc articolele de imbracaminte purtate, are ca semn particular o cicatrice de mici dimensiuni la spranceana ochiului stang.

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Polițiștii din Botoșani au dat aproape 200 de amenzi într-o singură zi

Publicat

Șofer de 66 de ani, prins băut la volan în

Publicitate

În ultimele 24 de ore, polițiștii din Botoșani, alături de jandarmi, au desfășurat șase acțiuni de control și au intervenit la 75 de evenimente, cele mai multe semnalate prin 112.

Verificările au vizat siguranța publică, respectarea regulilor de circulație și prevenirea consumului și traficului de droguri.

În urma controalelor au fost aplicate 173 de amenzi, în valoare totală de aproximativ 160.000 de lei. Cele mai multe sancțiuni au vizat…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Botoșănean de 66 de ani, prins pe câmp, după două ore de căutări. Brățara electronică i-a dat de urmă

Publicat

botoșănean de 66 de ani, prins pe câmp, după două

Publicitate

În ziua de vineri, 15 august, ora 21.15, la solicitarea Inspectoratului de Poliție Județean Botoșani, două echipaje de jandarmerie au fost direcționate în zona satului Roșiori, din comuna Răchiți, în vederea căutării unui bărbat al cărui dispozitiv electronic de supraveghere a emis un semnal de alertă.

După aproximativ două ore de scotocire a localității, bărbatul în vârstă de 66 de ani a fost depistat pe câmp, la circa 300 de metri de…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Șofer prins beat la volan în Vârfu Câmpului

Publicat

un bărbat de 53 de ani, din municipiul botoșani, prins

Publicitate

Un bărbat de 34 de ani, din comuna Vârfu Câmpului, a fost oprit pe 15 august de polițiștii rutieri, în timp ce conducea pe DN 29C.

Pentru că mirosea a alcool, șoferul a fost testat cu etilotestul, rezultatul fiind de 0,47 mg/l alcool pur în aerul expirat. El a fost dus apoi la spital pentru recoltarea de probe biologice, care vor stabili cu exactitate alcoolemia.

Polițiștii au deschis dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului.


Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe