Connect with us

EVENIMENT

Restricții de trafic pe Autostrada A1 București - Pitești

Publicat

a2 autostrada a1 catre capitala e1616938426553 590x354 1

Traficul se va desfășura cu restricții joi, 2 martie, pe Autostrada A1 București - Pitești, unde se efectuează lucrări de reparații, pe mai multe tronsoane.

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că joi, 2 martie 2023,,pe Autostrada A1 București –Pitești, se efectuează lucrăi, care impun restricții de trafic, astfel:

- în intervalul orar 09.00 – 18.00, pe sensul Pitești – București, între kilometrii 74 + 300 metri - 74 + 500 metri, se restricționează circulația pe a doua bandă, pentru înlocuire parapet median;

- în intervalul orar, pe sensul Pitești – București, între kilometrii 107 - 108+500 metri,  se restricționează circulația pe a doua bandă pentru colectarea nisipului din zona mediană.

Conducătorii auto sunt sfătuiți să circule cu mare atenție, să reducă viteza în zona lucrărilor și să semnalizeze din timp intenția de schimbarea a benzii!

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Sterilizare gratuită pentru câinii cu stăpân din județul Cluj. Cum se fac înscrierile în noul program al Consiliului Județean

Publicat

caini sterilizare.jpg






Consiliul Județean Cluj a demarat Programul județean de sterilizare, microcipare și înregistrare a câinilor cu stăpân, o măsură menită să contribuie la controlul responsabil al populației canine și la prevenirea abandonului.

Programul, primul de acest fel din țară, se adresează celor care au domiciliul sau reședința în județul Cluj, cu excepția municipiului Cluj-Napoca, care beneficiază deja de un...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Deținut al Penitenciarului Aiud, nervos după ce un polițist l-a făcut moldovean și i-a luat TV-ul. Este închis pentru viol în grup

Publicat

un deținut închis la aiud pentru o faptă greu de

Un deținut încarcerat la Penitenciarul Aiud a fost ”penalizat” de conducerea instituției după ce a devenit nervos. Mai exact a fost sancționat cu izolarea pe zece zile, dar și restricții la magazinul din penitenciar. 

Deținutul nu a fost de acord cu sancțiunea primită și a făcut o plângere pe rolul instanțelor din Alba. În data de 12 ianuarie 2026, dosarul a primit o rezolvare pe rolul Tribunalului Alba, iar decizia a devenit publică. 

Deținutul în cauză este Mihai...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Pasiunea pentru jocurile LEGO se transmite la Cluj din tată în fiu. Expoziție la Muzeul Etnografic al Transilvaniei

Publicat

lego 2.jpeg






O expoziţie complexă de proiecte realizate cu piese LEGO este găzduită până duminică de Muzeul Etnografic al Transilvaniei din Cluj-Napoca. Evenimentul este organizat anual de Asociaţia Brickenburg, care activează încă din 2008 şi întruneşte în prezent în jur de 100 de pasionaţi. Există doar 350 de astfel se asociaţii partenere LEGO în întreaga lume.

Sever Alicu, organizator al evenimentului şi ambasador...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Polițiștii locali vor putea să utilizeze camere foto-video-audio portabile în exercitarea atribuțiilor. Legea a fost promulgată

Publicat

polițiștii locali vor putea să utilizeze camere foto video audio portabile în

Polițiștii locali vor putea să utilizeze camere foto-video-audio portabile în exercitarea atribuțiilor de serviciu. Președintele Nicușor Dan a promulgat legea.

„Noua reglementare stabilește clar situațiile în care aceste sisteme pot fi folosite în spațiul public, fără consimțământul persoanelor vizate, precum legitimarea, constatarea contravențiilor, utilizarea mijloacelor de imobilizare sau intervențiile pentru protejarea vieții și a ordinii publice”, a transmis șeful...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe