EVENIMENT
Rolul inedit pe care îl joacă Bebe Cotimanis. Ce se întâmplă în culisele serialului de la Antena 1
Joi, pe data de 12 ianuarie, va debuta un nou serial la Antena 1. Acesta va fi difuzat de la 20:30, iar din distribuţie vor face parte Ana Bodea, care îşi face debutul ca actriţă cu acest rol, Ştefan Floroaica, multiplu medaliat la campionatul Naţional de Brazilian Jiu Jitsu, actriţa Ioana Blaj, dar și celebrul actor Bebe Cotimanis. Iată rolul inedit pe care îl va interpreta acesta!
Bebe Cotimanis, despre rolul pe care-l va interpreta în noul serial de la Antena 1
Bebe Cotimanis nu mai are nevoie de niciun fel de introducere. În vârstă de 67 de ani, acesta este unul dintre cei mai cunoscuți și apreciați actori de la noi sin țară.
De-a lungul carierei sale, acesta a jucat în numeroase telenovele de succes, dar și în serialul „Vlad”. Acum, Bebe Cotimanis a acceptat o nouă provocare.
În curând,...
Citește mai mult pe impact.ro
EVENIMENT
Emil Boc, despre faptul că a lipsit de la evenimentele de 1 Decembrie: „Uneori trebuie să faci alegeri imposibile”
Primarul Clujului, Emil Boc, care a lipsit de la evenimentele organizate la Cluj-Napoca de Ziua Națională a României, a declarat miercuri, în ședința de Consiliu Local, că a absentat cu „bună-credință”.
Edilul nu a precizat unde s-a aflat atunci când a fost întrebat de un consilier local, însă a subliniat că tot ceea ce a făcut a fost în interes public.
Proiectele nu se pot finanța dacă stai doar la...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Mega înșelăciunea ”Contesa”, la Alba Iulia. Broker imobiliar, păcălit de o ”descendentă a unei familii nobiliare din Ungaria”
Mega înșelăciunea ”Contesa”, la Alba Iulia: Un broker imobiliar a fost păcălit cu o sumă uriașă de bani și cu o casă, de o femeie care a pretins că este ”descendentă a unei familii nobiliare din Ungaria, cu o avere considerabilă ce ar include castele, afaceri în domeniul petrolier și comerț cu cereale”.
Parchetul de pe lângă Tribunalul Alba a anunțat miercuri că procurorul de caz a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale într-un dosar de înșelăciune care...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Legea privind plata pensiilor private, votată la Senat fără ”discriminările” reclamate de AUR
Proiectul Legii privind plata pensiilor private a fost votat, miercuri, cu majoritate de voturi, de plenul Senatului, prima cameră sesizată, pentru a-l armoniza conform deciziei obligatorii a Curții Constituționale a României.
Proiectul a fost adoptat fără prevederile atacate de AUR la Curtea Constituțională. Inițial, legea prevedea că bolnavii de cancer își pot retrage toți banii deodată de la Pilonul 2, dar AUR a atacat prevederea pe motiv de discriminare.
Curtea a decis, pe 25...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Undă verde pentru reabilitarea Podului Elisabeta. Dispar lacătele de pe „podul iubirii”
Podul Elisabeta, cea mai veche pasarelă pietonală peste râul Someșul Mic încă păstrată în Cluj-Napoca, va intra oficial în reabilitare, după ce Consiliul Local a aprobat în unanimitate proiectul privind documentația tehnică și indicatorii tehnico-economici ai investiției.
Hotărârea a fost adoptată în ședința de miercuri, fără voturi împotrivă sau abțineri.


Obiectivul de investiții poartă...
Citește mai mult pe Cluj24.ro


