ACTUALITATE
Româncă moartă din cauza frigului, în Spania, în timpul furtunii Gloria. Dormea împreună cu soțul ei într-un parc
O româncă în vârstă de 54 de ani murit din cauza frigului, în Spania, în timp ce țara a fost lovită în plin de furtuna Gloria, care a adus precipitații masive și rafale puternice de vânt.
Românca și soţul ei obişnuiau de mai mult timp să doarmă într-un parc din localitatea Gandia, iar luni dimineaţa, când s-a trezit, bărbatul şi-a dat seama că ceva nu este în regulă cu femeia de lângă el, potrivit publicației 20 Minutos.
El a cerut intervenţia de urgenţă a unui echipaj medical, însă doctorii nu au reuşit să o readucă la viață pe femeie.
Primele investigații arată că românca a murit din cauza hipotermiei, temperatura scăzând foarte mult în timpul nopții, în zona respectivă.
Autorităţile locale susţin că celor doi români li s-a recomandat de mai multe ori să înnopteze într-un centru social, dar au refuzat de fiecare dată.
Sursa: 20minutos.es
ACTUALITATE
Campanie de solidaritate la Botoșani: Sprijin pentru familiile numeroase prin proiectul „Dar pentru copii”
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Incendiu la Șendriceni! O casă a luat foc, iar proprietarul a încercat să stingă flăcările cu mâinile goale, suferind arsuri
Citește mai mult pe Botosani24.ro
Citește mai mult pe Botosani24.ro


