Connect with us

ACTUALITATE

România participă cu 9 sportivi la Camionatele Europene masculine de gimnastică artistică

Publicat

sursa foto: Facebook/ Federatia Romana de Gimnastica

România va fi reprezentată de 9 sportivi la Campionatele Europene masculine de gimnastică artistică de la Mersin (Turcia), din perioada 9-13 decembrie.

Delegaţia României a plecat sâmbătă în Turcia, potrivit paginii de Facebook a federaţiei.

La juniori vom fi reprezentaţi de fraţii Gabriel şi Robert Burtănete, de Nicolae Bera şi de Raul Şoica.

La seniori vor concura Marian Drăgulescu, Răzvan Marc, Vlad Cotuna, Andrei Muntean şi Andrei Groza.

Antrenori vor fi Marius Urzică, Ştefan Gal, Marius Berbecar, Adrian Meleancă şi Cornel Burduhosu, delegaţia fiind completată de arbitrul Nicuşor Pascu, managerul echipei de seniori Gheorghe Predescu, managerul delegaţiei Viorel Lătăreţu, staff-ul medical fiind compus din Mihai Râşcu şi Răzvan Spirescu.

Nu au făcut deplasarea la Mersin juniorul Nicholas Ţârcă (depistat pozitiv la Covid-19), Sebastian Bratan (arbitru), din cauza unor probleme personale, şi Dan Grecu, care a fost protejat din motive de sănătate.
Agerpres

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

DOLIU în Biserica Ortodoxă: Părintele Toma Burdulea din Drislea, Trușești, a trecut la cele veșnice, lăsând în urmă lacrimi și durere fără margini

Publicat

doliu în biserica ortodoxă: părintele toma burdulea din drislea, trușești,

Publicitate

Comunitatea ortodoxă este din nou în doliu după ce părintele Toma Burdulea a încetat din viață. În satul Drislea, Trușești, clopotele inimilor au bătut, luni seară, a rugăciune și recunoștință pentru părintele lor duhovnicesc, preotul Toma Burdulea, cel care și-a purtat întreaga viață mâinile ridicate spre cer, ca punți de lumină între oameni și Dumnezeu. Fiii săi duhovnicești sunt prăbușiți de durere.

Credincioșii și-au îndreptat…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Profesorul Vasile Nechita, fostul primar al comunei Manoleasa, plâns de o comunitate întreagă. Mesajul Organizației Județene a PSD Botoșani

Publicat

profesorul vasile nechita, fostul primar al comunei manoleasa, plâns de

Publicitate

Comunitatea din Manoleasa este îndurerată de trecerea la cele veșnice a profesorului și fostului primar Vasile Nechita, cel care a condus destinele comunei în perioada 1992-2000. În semn de respect și recunoștință pentru activitatea sa, primarul comunei Manoleasa, Cristinel Aroșculesei, precum și Organizația Județeană PSD Botoșani transmit mesaje de condoleanțe familiei îndurerate.

 

Cu profundă tristețe, anunț trecerea în neființă a…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Investițiile din PNRR, gestionate planificat. Anunțul Guvernului și proiectele finanțate

Publicat

creșteri de impozite pe proprietate și concedieri în administrația publică,

Publicitate

Investițiile din PNRR vor continua într-o manieră planificată, a anunțat premierul Ilie Bolojan, luni, după întâlnirea de lucru cu reprezentanții Asociației Municipiilor din România, scrie alba24.ro.

Discuțiile au avut loc în contextul consultărilor asupra reformei administrației publice locale și prioritizării proiectelor de investiții din fonduri publice.

Au fost analizate propunerile primarilor de municipii și au fost clarificate o serie…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

UniCredit Bank a încheiat fuziunea cu Alpha Bank România. În noua bancă lucrează peste 4.800 de angajați

Publicat

unicredit bank a încheiat fuziunea cu alpha bank românia. În

Publicitate

UniCredit Bank S.A. (UniCredit Bank) anunţă încheierea cu succes a fuziunii cu Alpha Bank România S.A. (Alpha Bank România), potrivit unui comunicat emis redacţiei. Banca rezultată după fuziune consolidează poziţia pe piaţă a Grupului UniCredit în România, atât pe segmentul corporativ, cât şi pe cel de retail.

Noua bancă are o cotă de piaţă de 11% după active totale, 13% după totalul creditelor (cu UniCredit Consumer Financing) şi 11% după…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe