Connect with us

EVENIMENT

Scandal într-o localitate din Galați. Șoferul microbuzului școlar este acuzat că le pipăie pe eleve

Publicat

Arhivă foto

Părinții unor copii de clasa a 6-a din comuna gălățeană Vârlezi îl acuză pe șoferul microbuzului școlar că le pipăie pe eleve și le face propuneri indecente.

Scandalul a izbucnit după ce mai mulți părinți s-au plâns primarului și directorului școlii. Ei au cerut ca șoferul microbuzului școlar să fie dat afară din cauza comportamentului său față de copii.

„Șoferul microbuzului i-a pus mâna pe fund și pe picior fetiței mele, dar și altor fete, din ce am înțeles. Nu se poate așa ceva. Ar putea să le fie bunic. Fetelor le-a fost teamă să spună, dar fetița mea mi-a zis până la urmă ce i s-a întâmplat. I-am zis dirigintelui, știe și primarul. Mă duc și la Poliție să depun plângere, că mi se pare foarte grav", a declarat mama uneia dintre fetele abuzate.

Conducerea școlii din Vârlezi a convocat o ședință, iar primarul comunei a cerut să se organizeze o anchetă.

„Am trimis asistentul social să vadă ce s-a întâmplat, după ce am fost sesizat de părinții copiilor. Se confirmă că unele fetițe ar fi fost pipăite de șoferul microbuzului. El este angajatul școlii. Vom avea luni o ședință la școală și se vor lua măsurile legale. Poliția a fost sesizată", a spus Ștefan Patriche, primarul din Vârlezi.

Șoferul de 56 de ani respinge toate acuzațiile și susține că este nevinovat. Totuși, la Poliție a fost înregistrată o plângere, iar polițiștii au deschis un dosar penal și efectuează cercetări pentru comiterea infracțiunii de agresiune sexuală.

(sursa: Mediafax)

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Guvernul va adopta al treilea pachet de măsuri fiscal-bugetare, săptămâna viitoare: Reforma administrației și relansare economică

Publicat

premierul ilie bolojan, despre reforma pensiilor speciale: „trebuie ridicată vârsta

Guvernul va adopta al treilea pachet de măsuri fiscal-bugetare, săptămâna viitoare, care va fi apoi promovat în parlament prin angajarea răspunderii.

Acesta conţine două proiecte majore – reforma administraţiei şi primele măsuri de relansare economică, potrivit Radio România Actualități.

Măsurile cuprinse în cele două proiecte vor fi adoptate simultan, întrucât aplicarea reformei administrative va crea spaţiul fiscal necesar pentru implementarea soluţiilor de redresare...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Controale inopinate ale ISU Alba, pe timpul nopții, la restaurante, cluburi și baruri din Aiud și Blaj. S-a lăsat cu amenzi

Publicat

controale inopinate ale isu alba, pe timpul nopții, la restaurante,

Inspectorii de prevenire din cadrul ISU Alba au desfășurat 4 controale tematice inopinate la operatori economici din categoria unităților de comerț: restaurante, cluburi, baruri din municipiul Aiud și Blaj.

Controlul a avut loc în noaptea de 07 spre 08 februarie 2026.

Au fost constatate 8 nereguli, fiind aplicate 8 sancțiuni contravenționale din care 3 avertismente și 5 amenzi în cuantum de 30.000 lei.

Neregulile constatate și sancționate au fost:

  • fumatul în spații închise...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Amenzi uriașe și interdicții după Derby-ul Clujului. Suporterii Universității au încercat să invadeze terenul

Publicat

u cluj.jpeg






Derby-ul Clujului desfășurat pe 7 februarie 2026 s-a încheiat cu sancțiuni uriașe și măsuri dure împotriva celor care au încălcat regulile.

Jandarmii au aplicat 7 sancțiuni contravenționale în valoare totală de 37.100 lei, dintre care:

  • 20.000 lei – pentru organizatorul evenimentului;
  • 15.000 lei – pentru societatea de pază și protecție;
  • Alte sancțiuni mai mici pentru persoane fizice.

Interdicții...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Weekendul bețivilor pe drumurile din Alba. Siguranța rutieră, pusă în pericol de șoferi iresponsabili

Publicat

1661340683 politia etilotest noaptea.jpg

Weekendul bețivilor pe drumurile din Alba: mai mulți șoferi iresponsabili, care s-au urcat la volan după ce au consumat alcool, au fost prinși de polițiști. 

Reprezentanții IPJ Alba au oferit câteva exemple de șoferi prinși băuți la volan în acest weekend, care s-au ales cu dosare penale.

În noaptea de 7/8 februarie 2026, în jurul orei 04.30, polițiștii Postului de Poliție Meteș au oprit pentru control, pe DC 68 din localitatea Ampoița, un autoturism condus de un bărbat,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe