Connect with us

EVENIMENT

Secretarul de stat în Ministerul Sătătății, Horaţiu Moldovan, susține că toţi pacienţii infectați cu coronavirus se află în stare bună

Publicat

stare bună coronavirus

Secretarul de stat în Ministerul Sănătăţii Horaţiu Moldovan a declarat că toţi pacienţii infectaţi cu coronavirus erau duminică în stare bună.

„Cei mai mulţi nu prezintă simptome şi au o stare generală bună. (…) Patru persoane care au fost externate. (…) Toţi pacienţii se află în stare bună. Nu avem pacienţi în stare critică”, a spus Moldovan.

Potrivit acestuia, duminică, 15 persoane se află în carantină, iar 12.734 în autoizolare la domiciliu. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Cele mai mari platforme de vânzare a biletelor din România, cumpărate de o companie din statele baltice. Tranzacție finalizată

Publicat

cele mai mari platforme de vânzare a biletelor din românia,

AS Piletilevi PLG (PLG), cel mai mare operator de ticketing din Europa Centrală și de Est, a finalizat achiziția integrală a entităților din România, Bilete.ro, Entertix.ro și Myticket.ro. Este vorba despre finalizarea unor tranzacții începute mai demult. 

La mijlocul anului 2023, PLG a achiziționat Bilete.ro, cea mai veche companie de ticketing din România. În decembrie 2024, a finalizat achiziția Ticketing Nation S.R.L., operatorul Entertix.ro și Myticket.ro.

Pe 4 iulie,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

EXCLUSIV. Când se deschide Drumul Expres de la Tureni. CNAIR a anunțat de când se va putea circula pe DEx4

Publicat

drum expres tureni stadiu.jpg

Drumul Expres Tureni, care va face legătura între DN1 și Autostrada Transilvania (A3), va fi deschis săptămâna viitoare, a anunțat Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR).

Alin Șerbănescu, purtătorul de cuvânt al CNAIR, a confirmat pentru Cluj24 că drumul expres care va face legătura între Autostrada Transilvania și DN1, în zona localității Tureni, va fi inaugurat săptămâna viitoare.

Traficul pe DEx4, deschis pe 10…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Skirt Bike 2025: Cel mai cochet eveniment revine în Alba Iulia. Biciclistele sunt invitate la o paradă a frumuseții pe două roți

Publicat

skirt bike 2025: cel mai cochet eveniment revine în alba

Unul dintre cele mai cochete evenimente din Alba Iulia revine în acest weekend. Este vorba despre Skirt Bike, un eveniment dedicat doamenelor și domnișoarelor, care sunt și bicicliste. 

Biciclistele își dau întâlnire duminică, 6 iulie, de la ora 17:00, în Piața Cetății.  Fetele sunt încurajate să fie cât mai cochete, purtând ținute elegante, rochii vaporoase sau fuste cu personalitate, toate în ton cu tema din acest an.

Se încurajează și decorarea biciletelor cu flori,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cine rămâne fără asigurare de sănătate. Guvernul elimină excepțiile de la plata CASS pentru co-asigurați, preoți, șomeri și alții

Publicat

toți medicii de familie vor fi obligați să furnizeze servicii

Cine rămâne fără asigurare de sănătate: Un număr mare de persoane exceptate până în prezent de la plata contribuției de 10% pentru sistemul public de sănătate (CASS) vor fi nevoite să contribuie sau își vor pierde calitatea de asigurat, prevede un proiect de lege al Guvernului.

Va fi abrogată exceptarea de la plata contribuției de asigurări sociale de sănătate pentru mai multe categorii de români.

Cine rămâne fără asigurare de sănătate:

  • persoane aflate în…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe