ACTUALITATE
Şeful producătorilor agricoli din România, reţinut pentru delapidare. Cum ar fi cheltuit banii fermierilor

Președintele Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România (LAPAR), Laurenţiu Baciu, a fost reținut marți, în ancheta cu acuzaţii de delapidare a banilor din conturile organizației.
Baciu va fi prezentat judecătorilor de la Judecătoria Sectorului 1 pentru mandat de arestare preventivă pe 30 de zile.
Preşedintele LAPAR este acuzat că, în perioada 2012-2018, a folosit în interes personal peste 1 milion de lei (aproximativ 200.000 de euro) din banii organizației, potrivit agrointel.ro.
Baciu ar fi cumpărat, din cotizațiile membrilor LAPAR, ceasuri, haine și alte bunuri scumpe şi ar fi folosit banii şi pentru călătorii cu iubita, potrivit realitatea.net.
sursa foto: agrointel.ro
ACTUALITATE
Incident revoltător în curtea Catedralei „Sfinții Apostoli Petru și Pavel”: Bărbat amendat pentru scandal și gesturi obscene

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Pagube importante în urma incendiului de la depozitul de cereale din Dorohoi. 450 de tone de cereale, salvate de pompieri

Citește mai mult pe Botosani24.ro