Connect with us

ACTUALITATE

Serbările Zăpezii la Arieșeni, în 18-19 februarie 2023: spectacole folclorice, concert, concursuri, discotecă, artificii. PROGRAM

Publicat

serbările zăpezii la arieșeni, în 18 19 februarie 2023: spectacole folclorice,

Sâmbătă, 18 februarie și duminică, 19 februarie 2023, la baza pârtiilor de schi Vârtop I și II, se desfășoară Serbările Zăpezii.

Organizatorii au pregătit activități pentru toate gusturile și vârstele: de la concursuri, foc de tabără și foc de artificii, la discotecă în aer liber, recitaluri de folclor, de muzică populară și de muzică pop.

PROGRAM Serbările Zăpezii 2023 la Arieșeni

Sâmbătă, 18 februarie

  • Ora 12.30 deschiderea oficială
  • Ora 13.00 concurs de schi
  • Ora 15.00 spectacol focloric extraordinar – Ionut Fulea, Roxana Reche, Dorina Narița, CĂtălin Hașa, Floricica Moga, Nicolae Plută
  • Ora 17.30 moment…

Citește mai mult pe Ardeal24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Tânăr din Corni arestat preventiv pentru încălcarea ordinului de protecție și distrugerea sistemului de monitorizare electronică

Publicat

tânăr din corni arestat preventiv pentru încălcarea ordinului de protecție

Publicitate

Joi, instanța de judecată și-a însușit propunerea organelor judiciare și a dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile a unui tânăr, de 34 de ani, din comuna Corni, cercetat sub aspectul comiterii infracțiunilor de nerespectarea ordinului de protecție și distrugere.

 

Din cercetări, a reieșit faptul că acesta și-a scos brățara de monitorizare electronică, distrugând astfel sistemul, ceea ce a condus la generarea unei alerte în cadrul…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

„Spor de femeie” pentru bărbați, la o companie de stat din energie. Ce venituri incredibile a avut fostul șef SAPE, în 2024

Publicat

bani lei 3 cxfi 1000x600.webp.webp

Publicitate

”Spor de femeie” pentru bărbați: Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, a anunţat, joi, că a aflat întâmplător că la Societatea de Administrare a Participanţilor în Energie (SAPE), companie de stat, bărbaţii încasează ”spor de femeie”, dacă există cel puţin o femeie în consiliul de conducere. 

”Eram săptămâna trecută la birou, la final de program, pe la opt seara, şi semnam mapa şi am avut curiozitatea să văd care sunt acei…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Urmărire ca în filme pe un drum din Vorona. Un șofer beat nu a vrut să oprească la semnalul polițiștilor

Publicat

urmărire pe străzile din municipiul botoșani. un șofer a fugit

Publicitate

Noaptea trecută, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 1 Botoșani au emis ordonanță de reținere, pentru 24 de ore, pe numele unui bărbat, de 44 de ani, din comuna Vorona.

Acesta se deplasa pe drumul comunal DC56A, în comuna Vorona, când polițiștii au efectuat semnal de oprire, însă nu s-a conformat, continuându-și deplasarea.

 

Polițiștii au procedat la urmărirea acestuia pe o distanță de aproximativ 2,5 km, când s-a…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Botoșani: Acțiune a polițiștilor pentru siguranța pietonilor

Publicat

razie politisti blocada 3 1000x600.jpeg

Publicitate

Joi, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au organizat o acțiune pentru prevenirea și combaterea accidentelor rutiere în care sunt implicați pietonii.

 

Astfel, activitățile s-au desfășurat în municipiul Botoșani, fiind vizate zonele în care au fost înregistrate accidente rutiere ale căror victime au fost pietonii.

 

În cadrul activităților desfășurate au fost purtate discuții cu pietonii identificați în zonele cu risc ridicat,…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe