Connect with us

ACTUALITATE

Serialul ‘Friends’ va sărbători a 25-a aniversare prin recreerea unor scene emblematice

Publicat

Legendarul serial ‘Friends’ (Prietenii tăi) prevede să sărbătorească cea de-a 25-a aniversare prin recreerea mai multor scene şi expunerea unei părţi a ţinutelor şi a decorurilor folosite în timpul producţiei, într-o expoziţie care va fi inaugurată la 7 septembrie şi va fi deschisă timp de o lună, relatează marţi EFE.

Expoziţia este organizată de Warner Bros TV şi de canalul NBC, iar fanii acestui show care a avut 236 de episoade şi a fost difuzat între 1994 şi 2004 vor avea oportunitatea de a revedea celebra uşă vişinie a apartamentului în care au locuit Rachel şi Monica sau să se aşeze pe fotoliile lui Chandler şi Joey.

Va fi recreată şi scena celebrului ‘Central Perk’, unde cele şase personaje ale serialului se reuneau în momentele de odihnă precum şi faimoasa fântână ce poate fi văzută la începutul genericului.

Expoziţia va avea de asemenea o sală dedicată fiecăruia dintre cei şase prieteni – Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Joey şi Ross – şi va oferi, de exemplu, ocazia de a afla câteva din secretele folosite de Monica pentru a face curăţenie.

„Au trecut aproape 25 de ani de la premierea Friends, dar fascinaţia şi atracţia universală pe care o exercită acest serial de succes rămân prezente în rândul fanilor de toate vârstele”, a asigurat într-un comunicat emis de Warner Bros, Peter van Rode, reprezentatul gigantului de divertisment.

Din 7 septembrie până la 6 octombrie fanii vor putea vizita expoziţia situată în cartierul newyorkez Soho, la preţul de 29.50 de dolari biletul între orele 10 dimineaţa şi 10 seara, iar cei care nu îşi vor putea procura un bilet vor putea cumpără produse personalizate dintr-un magazin învecinat.

Expoziţia, similară celei organizate tot la New York prin care s-au aniversat 20 de ani de la premierea sitcomului, este anunţată la 20 de zile după ce WarnerMedia a informat că din primăvara anului 2020 serialul ‘Friends’ va face parte din catalogul platformei HBO Max.AGERPRES

 

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Alexandra – Carla, prima femeie din Botoșani admisă la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă „Pavel Zăgănescu” Boldești

Publicat

alexandra – carla, prima femeie din botoșani admisă la Școala

Publicitate

Alexandra-Carla, Gabriel, Robert- Gil, Ruben-Corneliu, Alin, Alexandru, Claudiu-Dumitrel, Pavel-Daniel, Ionel-Bogdan, Sebastian și Andrei-Cătălin sunt 11 tineri din județul Botoșani care urmează cursurile Școlii de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă „Pavel Zăgănescu” Boldești, seria februarie – decembrie 2025.
De astăzi, aceștia au început stagiu de pregătire la ISU Botoșani.
Printre ei se află și Alexandra – Carla, prima…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Un cutremur slab, cu magnitudinea 3,1, s-a produs luni dimineața în județul Buzău

Publicat

cutremur 1.jpg

Publicitate

Un cutremur slab, cu magnitudinea 3,1, s-a produs luni dimineața, la ora 7:25, în județul Buzău, zona seismică Vrancea, potrivit informațiilor publicate de Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP).

Cutremurul s-a produs la adâncimea de 140 km în apropierea următoarelor orașe: 53 km vest de Focșani, 59 km nord-vest de Buzău, 61 km sud-est de Sfântu-Gheorghe, 70 km est de Brașov și 85 km nord-est de…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

CALENDAR ORTODOX 2025: Sfântul Sfințit Mucenic Ipatie, Episcopul Gangrei

Publicat

calendar ortodox 2025: sfântul sfințit mucenic ipatie, episcopul gangrei

Publicitate

Acest Sfânt Mucenic s-a născut în Cilicia,în a doua jumătate a secolului al III-lea și a fost hirotonit episcop al Gangrei, în Paflagonia, Asia Mică( în regiunea  Anatolia din Turcia de azi). A fost unul dintre cei 318 părinți care au participat la Primul Sinod Ecumenic de la Niceea, din anul 325, condamnând împreună cu ceilalți Sfinți Părinți erezia lui Arie, în prezența împăratului Constantin cel Mare (306-337).

Sfântul Ipatie a ajuns…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Cum să nu luăm țeapă atunci când alegem o mașină second hand. Ce spun specialiștii că trebuie verificat

Publicat

cum să nu luăm țeapă atunci când alegem o mașină

Publicitate

Mulți români preferă să cumpere un autoturism la mâna a doua pentru cǎ sunt mult mai ieftine decât cele noi. Speciștii oferă o serie de sfaturi privind alegerea unei mașini second tocmai pentru a reduce riscurile, scrie ADEVĂRUL. Piața de mașini second-hand din Europa este în plină dezvoltare, în condițiile în care mulți dintre cei care nu-și permit modelul preferat nou au o șansă bună de a conduce mașina visurilor.

De exemplu, un BMW seria…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe