ACTUALITATE
Şofer fără permis, urmărit în trafic de Poliţie, lângă Zlatna
Un bărbat din Zlatna este de cercetat penal după ce, aflat la volanul unui autoturism, nu a oprit la semnalul regulamentar al poliţiştilor. Conducea fără permis.
Duminică, în jurul orei 5.10, poliţiştii din Zlatna, în timp ce acţionau împreună cu poliţiştii Postului de Poliție Almașu Mare, pe raza localităţii Pătrângeni, au efectuat semnalul regulamentar de oprire unui autoturism al cărui conducător şi-a continuat drumul.
Poliţiştii au pornit în urmărirea acestuia, iar după aproximativ 200 de metri şoferul autoturismului, un bărbat de 42 de ani, din Zlatna, a oprit.
În urma verificărilor efectuate, poliţiştii au constatat că bărbatul nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.
Faţă de acesta, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracțiunii de conducere fără permis, potrivit IPJ Alba.
ACTUALITATE
Femeia de 85 de ani, din Albești, care a legat un câine cu sârmă și la târât, a fost amendată de polițiști. Ce s-a întâmplat cu animalul

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Reguli și calendare la Evaluare Națională, Bacalaureat și Admitere liceu 2026-2027. Ordinele au fost lansate în consultare publi

Citește mai mult pe Botosani24.ro