Connect with us

ACTUALITATE

Stăm bine. Rata infectărilor la Cluj-Napoca a ajuns la 1,30 de cazuri de Covid la mia de locuitori

Publicat

cluj napoca 2.jpg

În județul Cluj, rata infectărilor cu Covid-19 este luni de 1,12 cazuri la mia de locuitori.

La Cluj-Napoca aceasta încă scade, dar încet. Luni, pentru perioada 3-16 ianuarie, rata infectărilor era de 1,30 de cazuri la 1.000 de locuitori.

Și la Florești rata infectărilor este în scădere ușoară, respectiv 1,24 de cazuri de Covid-19 la mie.

Cea mai mare rată de infectare raportată luni era la Sânpaul, respectiv 4,94 de cazuri de Covid-19 la mia de locuitori.

De asemenea, la Buza era o rată de infectare de 4,28, la Tureni – 3,69, la Gârbău – 3,66, iar la Borșa era o rată de infectare de 3,10 cazuri de Covid-19 la mia de lucuitori.

Restul orașelor și comunelor din județ au raportat o rată de infectare mai mică de 3 cazuri la mia de locuitori.

Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News

Vezi mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

CALENDAR ORTODOX 2025: Sfântul Cuvios David din Tesalonic

Publicat

calendar ortodox 2025: sfântul cuvios david din tesalonic

Publicitate

Cuviosul David s-a născut în jurul anului 450 în nordul Mesopotomiei. Fiind deja monah, din motive pe care nu le cunoaştem, a venit în Tesalonic împreună cu un alt monah, Adolá. Conform autorului vieţii acestor sfinţi, Cuviosul a venit mai întâi în mănăstirea Sfinţilor Mucenici Teodor şi Mercurie, cea numită Koukouliatōn, a cărei aşezare era „în marginea cetăţii, în apropierea zidurilor, lângă poarta Aproítōn”.

Supranumele de…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Botoșani: Funcționari ai Gărzii de Mediu și Agenției pentru Protecția Mediului, trimiși în judecată de DNA pentru corupție

Publicat

botoșani: funcționari ai gărzii de mediu și agenției pentru protecția

Publicitate

Procurorii Serviciului Teritorial Suceava din cadrul Direcției Naționale Anticorupție au dispus trimiterea în judecată, în stare de libertate, a 26 de persoane fizice și juridice într-un dosar privind săvârșirea unor fapte de dare și luare de mită, abuz în serviciu sau fals intelectual, se arată într-un comunicat de presă transmis, miercuri, de DNA.

Printre persoanele trimise în judecată se află și comisari ai Gărzii Naționale de Mediu…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Bălușeni, Buzeni, Cristești, Coșula, Copălău, Frumușica, inclusiv orașul Flămânzi au rămas fără apă

Publicat

va fi sistată furnizarea apei potabile în comuna ungureni și

Publicitate

Din cauza unor defecțiuni de natură electrică survenite la Stația de Pompare Buzeni, S.C. Nova Apaserv  S.A. Botoșani anunță întreruperea furnizării apei potabile începând de astăzi, 25 iunie 2025, ora 21:00, până mâine, 26 iunie, ora 20:00.

Vor fi afectați utilizatorii din următoarele localități: Bălușeni, Buzeni, Cristești, Coșula, Copălău, Frumușica, inclusiv orașul Flămânzi.

            Cauza întreruperii o reprezintă…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

ANRE aprobă noile tarife reglementate de distribuție a gazelor naturale, aplicabile de la 1 iulie 2025

Publicat

anre aprobă noile tarife reglementate de distribuție a gazelor naturale,

Publicitate

Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE) a actualizat noile tarife reglementate de distribuție a gazelor naturale, aplicabile de la 1 iulie 2025, acestea fiind, în medie, cu 0,005 lei/kWh mai mari decât cele practicate pentru perioada iulie 2024 – iulie 2025, a anunțat, miercuri, ANRE.

”În urma unei analize în profunzime a solicitărilor formulate de către operatorii de distribuție a gazelor naturale și după eliminarea…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe