Connect with us

EVENIMENT

Tânăr de 17 ani lovit în plin de un autoturism într-o localitate din Maramureș

Publicat

Un accident rutier a avut loc sâmbătă seara pe DN 18 în localitatea Rona de Sus, județul Maramureș. Un tânăr de 17 ani a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada. În urma accidentului șoferul a fost agresat de un tânăr care se afla împreună cu pietonul.

Din primele verificări, Poliție Rurală Sarasău au fost sesizați prin S.N.U.A.U. 112 cu privire la producerea unui accident rutier produs pe D.N. 18

Polițiștii ajunși la fața locului au constatat faptul că un tânăr de 21 de ani din Rona de Sus, a condus un autoturism care avea R.C.A. expirat, din direcția Sighetu Marmației înspre Vișeu de Sus, iar la un moment dat a accidentat un pieton de 17 ani care traversa DN 18 în localitatea Rona de Sus.

În urma accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală a pietonului care a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Totodată, după producerea accidentului, conducătorul auto a fost agresat de către un tânăr de 20 de ani, care se afla împreună cu pietonul.

Șoferul a fost și el transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Persoanele implicate în evenimentul rutier au fost testate cu aparatul etilotest rezultatul fiind zero în ambele cazuri.

În cauză polițiștii au întocmit două dosare penale, din care unul sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar cel de-al doilea sub aspectul comiterii infracțiunii de lovire sau alte violențe.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Tânăr din Mihalț, prins în timp ce conducea fără permis. Este cercetat de polițiști

Publicat

circulație în condiții de iarnă pe mai multe drumuri din

Un tânăr din Mihalț este cercetat de polițiști după ce a fost prins în timp ce conducea fără permis.

Potrivit IPJ Alba, la data de 14 ianuarie 2026, în jurul orei 15:30, polițiștii Secției 5 de Poliție Rurală Blaj au oprit, pentru control, pe raza localității Mihalț, un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 22 de ani, din localitatea Mihalț.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că tânărul nu deține permis de conducere pentru nicio...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Tânărul acuzat că și-a omorât mama în Franța, arestat provizoriu la Cluj pentru 15 zile. Nu recunoaște fapta

Publicat

crimi 2.jpg






Andrei Boilă, tânărul de 23 de ani acuzat că și-a omorât mama în Franța și i-a incendiat trupul, a fost arestat provizoriu, joi, de Curtea de Apel Cluj, până la traducerea, în limba română, a mandatului european de arestare emis pe numele acestuia de anchetatorii din orașul Molsheim, de lângă Strasbourg. 

Acesta a fost prezentat în fața instanței după ce, miercuri, fusese reținut preventiv pentru 24 de...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Momentul arestării lui Cosmin Zuleam în Bali, condamnat de Tribunalul Alba la 30 de ani pentru uciderea lui Adrian Kreiner

Publicat

video: momentul arestării lui cosmin zuleam în bali, condamnat de

VIDEO: Momentul arestării lui Cosmin Zuleam în Bali, condamnat pentru uciderea lui Adrian Kreiner. Au apărut primele imagini cu operațiunea Interpol, susținută de poliția indoneziană. 

Zuleam a fost condamnat de maigstrații Tribunalului Alba la 30 de ani de închisoare cu executare. Momentul arestării lui Cosmin Zuleam poate fi văzut aici:

YouTube videoYouTube video

Zuleam a fost prins doar la câteva zile după ce a fost pus pe lista Most Wanted a...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Cum a fost descoperit cazul nou-născutului ucis de mamă de la Aiud. Declarația reprezentantului Spitalului Municipal

Publicat

video: cum a fost descoperit cazul nou născutului ucis de mamă

VIDEO: Cum a fost descoperit cazul pruncuciderii de la Aiud. Reporterii Alba24 au stat de vorbă cu directorul medical al Spitalului Municipal din Aiud, Adrian Domșa. Acesta a spus că femeia s-a prezentat pe picioarele ei la spital, cu hemoragie. După ce a fost consultată, medicii au dedus că născuse prematur, sau că avuses un avort. 

Ea nu a recunoscut, ceea ce a ridicat suspiciuni, iar reprezentanții spitalului au anunțat poliția.

”Doamna s-a prezentat în urgență cu hemoragie...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe