Connect with us

EVENIMENT

Tânăr de 19 ani, prins drogat la volan pe o stradă din Pantelimon. Avea și permisul suspendat

Publicat

politia etilotest alcool droguri.jpeg

Un tânăr de 19 ani s-a ales cu  dosar penal, după ce a fost depistat în timp ce conducea sub influența drogurilor. Tânărul avea și permisul suspendat.

Potrivit IPJ Ilfov, sâmbătă seară, în jurul orei 23:00, polițiștii Serviciului Rutier Ilfov acționat în orașul Pantelimon au oprit în trafic un autoturism condus de un tânăr de 19 ani.

La verificări, polițiștii rutieri ilfoveni au constatat faptul că tânărul avea dreptul de a conduce suspendat.

În urma testării cu aparatul drug test, acesta a indicat un rezultat pozitiv la consumul de substanțe psihoactive.

Bărbatul a fost condus la o unitate spitalicească din București pentru prelevarea de mostre biologice.

”În cauză, a fost deschis dosar de urmărire penală, în care polițiștii Serviciului Rutier Ilfov efectuează cercetări sub aspectul infracțiunilor de conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul având dreptul de a conduce suspendat și respectiv conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sub influența consumului de substanțe psihoactive”, au declarat reprezentanții IPJ Ilfov.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Accident rutier pe DN1 în Lancrăm. Două mașini s-au lovit. Trafic îngreunat

Publicat

prins la volan cu permisul suspendat: tânăr de 19 ani

Un accident rutier s-a petrecut vineri după-amiaza pe DN1 în localitatea Lancrăm. La fața locului acționează forțe de prim ajutor.

Potrivit ISU Alba, sunt implicate două autovehicule.

Detașamentul de pompieri Sebeș intervine pentru asigurarea masurilor specifice și prim ajutor medical.

Potrivit IPJ Alba, traficul rutier este îngreunat.






Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Un bărbat din Cluj a ajuns după gratii, la Penitenciarul din Aiud. Pentru ce a fost condamnat

Publicat

un bărbat din cluj a ajuns după gratii, la penitenciarul

Un bărbat de 49 de ani din Cluj a ajuns după gratii la Penitenciarul Aiud. Are de executat 4 ani și 5 luni de închisoare, pentru nerespectarea regimului armelor și munițiilor. 

Potrivit IPJ Alba, la data de 12 februarie 2026, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Aiud  au depistat și reținut un bărbat, în vârstă de 49 de ani, din localitatea Viișoara, județul Cluj, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Hotelul Granata al patronului CFR Cluj, Ioan Varga, vândut unui om de afaceri din Alba cu aproape 20 de milioane de lei

Publicat

1770992110 varga e1732091678910.jpg






Hotelul Granata, deținut de patronul CFR Cluj, Ioan Varga, a fost adjudecat vineri, 13 februarie, în cadrul unei licitații organizate de un executor judecătoresc, fiind cumpărat de omul de afaceri Cosmin Ioan Sebastian Nustiu din Alba pentru suma de 19,9 milioane de lei, aproximativ 4 milioane de euro.

Imobilul a fost scos la licitație după ce Varga nu și-ar fi achitat mai multe datorii, creditorii apelând la...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ședințe de lucru a membrilor CAR și a părinților protopopi din Arhiepiscopia Alba Iuliei

Publicat

Ședințe de lucru a membrilor car și a părinților protopopi

Sala de conferințe „Capernaum” a Căminului bisericesc „Peregrinus” din Alba Iulia a găzduit ședința anuală a membrilor Casei de Ajutor Reciproc (CAR) și ședința de lucru cu părinții protopopi din Arhiepiscopia Alba Iuliei, au transmis reprezentanții Arhiepiscopiei.

Arhiepiscopul Irineu al Alba Iuliei, a fost prezent la eveniment. În cadrul reuniunii, au fost prezentate rapoartele cenzorilor și darea de seamă contabilă aferentă anului trecut.

La ședinţă au luat parte...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe