Connect with us

EVENIMENT

Tânăr de 21 de ani din Cenade, rănit după ce a intrat cu mașina într-un cap de pod. Accident pe un drum județean

Publicat

tânăr de 21 de ani din cenade, rănit după ce

Un tânăr de 21 de ani din Cenade (Alba) a fost rănit după ce a intrat cu mașina pe care o conducea într-un cap de pod. 

Reprezentanții IPJ Alba au transmis că accidentul s-a produs la data de 5 noiembrie 2023, în jurul orei 01,35.

”Polițiștii rutieri din Blaj au intervenit pe Drumul Județean 141 C, unde a fost semnalată producerea unui accident rutier.

Din primele cercetări, a rezultat că un tânăr de 21 de ani, din comuna Cenade, județul Alba, în timp ce conducea un…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Programul Rabla ar putea fi mutat pe fonduri europene. Ministrul Mediului: Nu mai poate fi o alergătură după vouchere

Publicat

1759241866 rabla bun e1696582994706.jpg






Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a anunțat că programul Rabla este în discuții să fie mutat pe Fondul Social pentru Climă, pentru a fi finanțat din fonduri europene și reorientat către persoanele care au cu adevărat nevoie de aceste vouchere, nu către cei care reușesc să le prindă cel mai repede.

„Pe scurt, programul Rabla, noi suntem astăzi în discuții să-l mutăm pe Fondul Social pentru Climă, să…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Bani pentru școli de la Ministerul Educației. Ce activități vor putea fi organizate pentru elevi în următoarea perioadă

Publicat

vacanța de toamnă 2025. În octombrie, elevii vor avea prima

Bani pentru școli de la Ministerul Educației. Ministrul Educației și Cercetării, Daniel David, a semnat ordinul prin care suma de 1.900.000 de lei va fi direcționată către școli, prin inspectoratele școlare.

Banii sunt pentru implementarea, în perioada 15 octombrie – 15 decembrie 2025, a Programului de prevenire a violenței şi a infracțiunilor în mediul şcolar „Împreună prindem curaj”.

Suma este disponibilă prin Mecanismul național de susținere a prevenirii…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Boicotul studenților de la UBB mutați la CREIC continuă: “Greva e doar prima acțiune de protest”

Publicat

whatsapp image 2025 10 06 at 23.37.12.jpeg






Studenții Facultății de Matematică și Informatică din cadrul UBB Cluj-Napoca au discutat, luni seară, mai multe ore, despre subiectul fierbinte al acestor zile, și anume tensiunile create de decizia conducerii universității referitoare la mutarea unor cursuri în clădirea CREIC, situată în zona Lomb, la o distanță de peste o oră de centrul orașului.

Întâlnirea a reunit peste o sută de studenți, care au…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

7 octombrie, Ziua Mondială a Muncii Decente. Importanța drepturilor celor care lucrează și a îmbunătățirii condițiilor de muncă

Publicat

7 octombrie, ziua mondială a muncii decente. importanța drepturilor celor

Ziua Internațională a Muncii Decente este celebrată anual la data de 7 octombrie. Această zi este dedicată promovării drepturilor lucrătorilor, îmbunătățirii condițiilor de muncă și promovării justiției sociale la nivel global.

Ziua Internațională a Muncii Decente își are originea într-un eveniment tragic din 7 octombrie 2008, când șapte muncitori au murit în urma unei explozii la o mină din Peru.

Acest eveniment a adus în atenția lumii problemele legate de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe