Connect with us

EVENIMENT

Tânăr de 25 de ani, reţinut pentru agresiune sexuală asupra unei femei, pe stradă

Publicat

politia general nou 3.jpg

Poliţiştii Secţiei 26 au reţinut un tânăr de 25 de ani, cercetat sub aspectul săvârşirii infracţiunii de agresiune sexuală, după ce o femeie de 34 de ani ar fi sunat luni la 112 şi a sesizat faptul că, în timp ce se afla pe stradă, un bărbat necunoscut a atins-o într-o zonă intimă, după care a fugit.

„La faţa locului s-au deplasat poliţişti din cadrul secţiei, iar în urma investigaţiilor efectuate l-au identificat pe făptuitor, un tânăr de 25 de ani care a fost condus la audieri”, informează un comunicat al Direcţiei Generale a Poliţiei Municipiului Bucureşti (DGPMB) transmis, marţi, AGERPRES.

Tânărul mai este cercetat şi într-un alt dosar penal tot pentru săvârşirea infracţiunii de agresiune sexuală, fiind suspectat că, la data de 17 noiembrie 2021, tot pe raza Sectorului 4, ar fi agresat sexual, în acelaşi mod, o altă femeie, de 25 de ani.

Cauzele au fost reunite, iar cercetările sunt continuate de Secţia 26 Poliţie, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 4, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de agresiune sexuală, cu bărbatul în stare de reţinere. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Cod portocaliu de caniculă în Alba și în peste jumătate de țară, vineri și sâmbătă. Temperaturile ajung la 40 de grade

Publicat

vineri, zi de foc, în alba și în alte județe

O avertizare Cod portocaliu de caniculă și disconfort termic accentuat este în vigoare de vineri dimineața până sâmbătă dimineața în Alba și în peste jumătate din țară. Temperaturile maxime vor ajunge la 40 de grade Celsius. 

Cod Galben de caniculă și disconfort termic ridicat

  • Interval de valabilitate: 4 iulie, ora 10:00 – 5 iulie, ora 10:00

Vineri, canicula și disconfortul termic ridicat se vor extinde în toate regiunile.

În Moldova, Dobrogea, jumătatea estică a…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ilie Bolojan critică abuzul de sporuri în administrație: „A devenit o competiție de inventat sporul”

Publicat

bolojan e1739035424924.jpg

Premierul Ilie Bolojan, a declarat că sistemul public a ajuns să fie sufocat de sporuri nejustificate, iar reformele reale în administrație trebuie să pornească de la o analiză onestă a resurselor și personalului, nu de la reduceri procentuale arbitrare, arată Mediafax.

Ilie Bolojan, a vorbit la Antena 3 CNN despre problema sistemică a sporurilor din administrația publică, pe care le consideră excesive și adesea abuzive.

Potrivit acestuia, reducerea cheltuielilor din…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Dosar cu amenințări în stil mafiot și profanare de morminte: Trei bărbați din Alba, trimiși în judecată pentru multiple fapte

Publicat

dosar cu amenințări în stil mafiot și profanare de morminte:

Trei bărbați din Alba au fost trimiși în judecată, într-un dosar de amenințare, șantaj și profanare de morminte. Mai exact aceștia au amenințat o femeie, dar au și santajat-o pentru a obține mai multe sume de bani de la ea. Banii ar fi fost un împrumut pe care unul dintre cei trei l-ar fi acordat surorii femeii. 

Pentru a fi mai credibili în amenințări unul dintre ei chiar a distrus piatra de mormânt a tatălului persoanei vătămate. 

Deși faptele s-au petrecut în cursul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Concediu cu mașina în Bulgaria, Grecia sau Turcia: Există o aplicație care îți spune timpul de așteptare la podul Giurgiu – Ruse

Publicat

concediu cu mașina în bulgaria, grecia sau turcia: există o

Pleci în concediu cu mașina în Bulgaria, Grecia sau Turcia? Șoferii pot afla în timp real cât vor aștepta la Podul Dunării I Giurgiu – Ruse, folosind o aplicație specială. 

Sezonul estival a început, iar printre cele mai populare destinații alese de români se numără litoralul din Bulgaria, Grecia și Turcia.

Totuși, în această perioadă, la Podul Prieteniei de la Giurgiu – Ruse se formează cozi mari pe ambele sensuri.

Aplicația „Cât stau la pod”, disponibilă…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe