Connect with us

EVENIMENT

Tânăr din Galați, reţinut după ce a distrus o sală de jocuri

Publicat

femeie-catuse-arestata-inchisoare-300x169

Un tânăr, de 26 ani, din judeţul Galaţi, a fost reţinut pe bază de ordonanţă după ce a distrus o sală de jocuri din comuna Pechea, se arată într-o informare transmisă, joi, de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Galaţi.

Potrivit sursei citate, poliţiştii Secţiei 2 Poliţie Rurală Smârdan au fost sesizaţi prin apelul unic de urgenţă 112 cu privire la faptul că un bărbat provoacă scandal la o sală de jocuri de noroc din comuna Pechea.

Poliţiştii au mers la faţa locului şi au identificat un bărbat, de 26 ani, din localitate, stabilind că acesta ar fi distrus bunurile din locaţia respectivă şi ar fi ameninţat un angajat, obligându-l să-i remită suma de 700 lei, pe care ar fi pierdut-o la jocurile de noroc.

Bărbatul, care este cercetat pentru tâlhărie şi distrugere, a fost reţinut pe bază de ordonanţă pentru 24 de ore urmând a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Galaţi cu propunere de arestare preventivă. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Clujul riscă să devină cel mai scump aeroport din țară pentru parcări. GOTO Parking vrea să majoreze tarifele

Publicat

goto parking.jpg






Aeroportul Internațional „Avram Iancu” din Cluj-Napoca riscă să devină cel mai scump aeroport din România pentru parcări, depășind tradiționalele aeroporturi din București, Iași sau Timișoara atunci când vine vorba de costurile pe termen lung.

Clujul devine cel mai scump aeroport din țară pentru parcări

Comparativ, la Aeroportul Internațional Henri Coandă Otopeni, o zi de parcare costă 100 de lei,...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Serbare de Crăciun la Fundația ”Ioan și Maria” Cluj, cu colinde ale copiilor de la after-school și cu degustare purceluș

Publicat

colind goia.jpg






O serbare de Crăciun a avut loc la Fundația ”Ioan și Maria” din Cluj-Napoca, eveniment desfășurat la sediul din cartierul Mănăștur.

În cadrul evenimentului, grupul copiilor colindători condus de profesoarele Roxana Havrici și Diana Liuța a susținut un concert, primit cu aplauze de cei prezenți.

fundația

Surpriza serii a fost un purceluș pregătit pentru degustare, cu șorici și urechi pentru copii.

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Noi reguli pentru participarea la târguri internaționale. Cum vor putea accesa firmele ajutorul de la stat

Publicat

noi reguli pentru participarea la târguri internaționale. cum vor putea

Ministerul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului (MEDAT) propune noi reguli pentru participarea la târgurile internaționale. Printr-un proiect publicat vineri, se intenționează revizuirea criteriilor de selecție pentru acordarea ajutorului de minimis, pe care antreprenorii îl pot solicita pentru a participa la târguri internaționale.

„Până acum, selecția pentru participarea la târgurile internaționale de turism funcționa, în practică, după un principiu...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

CFR Cluj a bătut acasă la ea revelaţia Superligii la fotbal. Prima înfrângere acasă pentru gazde

Publicat

cfr cluj 1.jpg






CFR Cluj a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 1-0 (1-0), vineri seara, în deplasare, în primul meci din etapa a 21-a a Superligii de fotbal.

 

Priama înfrângere acasă pentru gazde

Unicul gol al partidei a fost înscris de Adrian Păun (5), cu un şut din întoarcere din marginea careului.

Gazdele au avut o ocazie bună prin Enzo Lopez (53), dar argentinianul a şutat în portarul Otto Hindrich. Meciul s-a...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe